Veri Kullanımı İlkemiz

Sizin hakkınızda farklı türde çeşitli bilgiler alırız, bunlar siteye kaydolurken vermeniz gereken bilgiler ile sitede kendi isteğinizle paylaştığınız bilgilerdir.
Coolpetz'e kaydolurken bize adınız, e-posta adresiniz, evcil hayvanınızın doğum tarihini ve cinsiyeti gibi bilgileri vermeniz gerekir. Bazı durumlarda, tarafınıza hediye gönderilmesi vb. Gibi durumlarda telefon numaranız, adresiniz gibi diğer bilgiler alınır.

Bilgilerinize durum güncellemesi yaparken, fotoğraf yüklerken veya bir arkadaşınızın haberine yorum yaparken olduğu gibi Coolpetz'de kendi isteğinizle paylaştığınız bilgiler de dahildir.

Bir e-posta adresi kullanarak bizimle iletişime geçerken veya bir arkadaş eklemeniz, bir Sayfayı veya internet sitesini patilemeniz, haberinize bir yer eklemeniz, vb. gibi bir eylem gerçekleştirirken paylaşmayı tercih ettiğiniz şeyler de bilgilerinize dahildir.

Adınız, profil resimleriniz, kapak fotoğraflarınız, cinsiyetiniz, sayfalarınız, kullanıcı adınız ve Kullanıcı Kimliğiniz herkese açık yapmayı seçtiğiniz bilgilerle aynı şekilde değerlendirilir. Arkadaşlarınızdan ve başkalarından örneğin, iletişim bilgilerinizi yüklediklerinde, bir fotoğrafınızı paylaştıklarında, sizi bir fotoğrafta, durum güncellemesinde veya yerde etiketlediklerinde veya bir gruba eklediklerinde kendilerinden sizin hakkınızda bilgi almış oluruz.

İnsanlar Coolpetz'i kullanırken, örneğin davetlerini ve kişilerini yüklerken ve yönetirken, siz ve başkaları hakkında sahip oldukları bilgileri Coolpetz'de saklayabilir ve paylaşabilir.

Sizin hakkınızda başka tür bilgiler de alırız;
Coolpetz'i her kullandığınızda veya çalıştırdığınızda, örneğin bir başkasının sayfasına baktığınızda, bir mesaj gönderdiğinizde veya aldığınızda, bir arkadaşı ya da Sayfayı arattığınızda, bir şeylere tıkladığınızda, görüntülediğinizde veya bir şekilde etkileşime girdiğinizde, bir Coolpetz mobil uygulamasını kullandığınızda veya Coolpetz üzerinden alışverişler yaptığınızda sizin hakkınızda veriler alırız.

Coolpetz'e fotoğraf veya video yüklediğinizde, fotoğraf veya videoyu çektiğiniz saat, tarih ve yer gibi ilgili ilave veriler, meta veriler alabiliriz.
Aynı cihazdan birden fazla kullanıcının giriş yaptığı durumlar dahil, Coolpetz uygulamalarını yüklemek veya Coolpetz'a erişmek için kullandığınız bilgisayar, cep telefonu veya diğer cihazlardan veya bunlar hakkında veri alırız. Bu veriler arasında IP adresiniz veya cep telefonu numaranız gibi ağ ve iletişim bilgileri ile internet hizmetiniz, işletim sisteminiz, konumunuz, kullandığınız cihazın veya tarayıcının türü veya ziyaret ettiğiniz sayfalar gibi diğer bilgiler olabilir. Örneğin, herhangi bir arkadaşınızın yakınınızda olup olmadığını size söyleyebilmek için GPS veya diğer konum bilgilerinizi alabiliriz veya uygulamalarımız cihazınızda daha iyi çalışmasını sağlamak için cihaz bilgilerini isteyebiliriz.

Coolpetz internet sitesini her ziyaret ettiğinizde ya da bir Coolpetz özelliğine, sosyal eklentiler gibi sahip bir siteyi ziyaret ettiğinizde ve zaman zaman çerezler yoluyla veriler alırız. Bu veriler arasında, siteyi ziyaret ettiğiniz tarih ve saat, bulunduğunuz internet adresi (URL), IP adresi hakkında teknik bilgiler, kullandığınız tarayıcı ve işletim sistemi ve eğer Coolpetz'e giriş yapmış durumdaysanız Kullanıcı Kimliğiniz bulunabilir.
Bazen iştiraklerimizden veya reklam ortaklarımızdan, müşterilerimizden ve diğer üçüncü şahıslardan reklamlar sunmamıza veya sunmalarına, çevrimiçi hareketleri anlamamıza ve genel olarak Coolpetz'i iyileştirmemize yardımcı olan veriler alırız. Örneğin bir reklamveren, reklamların etkisini ölçmemiz ve kalitesini yükseltmemiz için bize sizin hakkınızda bilgi verebilir.

Size çeşitli hizmetler ve özellikler sunabilmek için siz, arkadaşlarınız ve diğer kişiler hakkında zaten sahip olduğumuz bilgileri de bir arada kullanıyoruz. Örneğin, arkadaş önerilerinde bulunabilir, Anasayfanızda çıkacak haberleri seçebilir veya insanlara sizi fotoğraflarda etiketlemelerini önerebiliriz. Sizi ve arkadaşlarınızı yakınınızdaki insanlardan ve etkinliklerden haberdar etmek veya ilgilenebileceğiniz teklifler sunmak için örneğin, yaşadığınız şehri, GPS ve sahip olduğumuz diğer konum bilgilerinizle bir arada kullanabiliriz. Ayrıca, size daha çok alakadar edecek reklamlar veya diğer içerikler sunmak için de hakkınızdaki verileri bir arada kullanabiliriz. GPS konumunuzu aldığımızda, bu bilgiyi sizin hakkınızda sahip olduğumuz diğer konum bilgileriyle bir araya getiririz. Ancak bu bilgileri sadece size hizmet sunmamıza faydası kalmayana kadar saklarız.

Verileri reklamveren ortaklarımızla veya müşterilerimizle sadece adınızı ve kimliğinizi açığa çıkarabilecek diğer bilgileri çıkardıktan sonra veya kimliğinizi açığa çıkarması mümkün olmayacak biçimde diğer insanların verileriyle birleştirdikten sonra paylaşırız.
Bilgilerinizi herkese açık yapmak, Coolpetz'in dışındakiler dahil herkesin bu bilgileri görebileceği anlamına gelmektedir. Coolpetz dışında dahi sizinle yani adınız, profil resimleriniz, kapak fotoğraflarınız, zaman tüneliniz, Kullanıcı Kimliğiniz, kullanıcı adınız vb. İlişkilendirilebilir, birisi Coolpetz'de veya herkese açık bir arama motorunda arama yaptığında gözükebilir. Başkaları sizin hakkınızda bilgi paylaşırken de bilgilerinizi herkese açık yapmayı seçebilir.

Aşağıda sıralanan bilgiler her zaman herkese açıktır ve herkese açık yapmaya karar verdiğiniz bilgilerle aynı muameleyi görür;

Sahibi, Adı, Soyadı:

Bu, arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın sizi bulmasına yardımcı olur. Gerçek adınızı paylaşmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, hesabınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Profil Resimleri ve Kapak Fotoğrafları:

Bunlar, arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın sizi tanımasına yardımcı olur. Bu fotoğraflardan herhangi birinin herkese açık hale gelmesinden rahatsızlık duyuyorsanız, istediğiniz zaman silebilirsiniz. Yeni bir profil resmi veya kapak fotoğrafı eklerseniz, siz silmedikçe önceki fotoğraf, profil resmi veya kapak fotoğrafı olarak kalır.

Sayfalarım:

Bu, özelleştirilmiş bir hedef kitle olarak "Sayfalarım‎"a girmeden önce bilgilerinizi kimlerle paylaşacağınızı görmenize yardımcı olur. Sayfalarım kısmında açtığınız Sayfanızı herkesin görebilmesinden rahatsızlık duyuyorsanız, Sayfanızı silerek sayfalarım bölğmğnden ayrılabilirsiniz.

Kullanıcı Adı ve Kullanıcı Kimliği:

Bunlar başkalarına anasayfanıza veya profil sayfanıza özel bir bağlantı vermenizi ve Coolpetz e-posta adresinizle e-postalar almanızı sağlar ve ayrıca Coolpetz Platformu için gereklidir.

Kullanıcı Adları ve Kullanıcı Kimlikleri:

Kullanıcı Adları ve Kullanıcı Kimlikleri aynı şeydir ve sizi Coolpetz'de tanımlamaya yarar. Kullanıcı Kimliği bir numaralar dizesinden oluşurken, kullanıcı adı genellikle girmiş olduğunuz evcil hayvan isminden türetilir. Kullanıcı adınızla, insanlara verebileceğiniz veya harici internet sitelerinde paylaşabileceğiniz size özel bir bağlantıya www.Coolpetz.com/kullanıcıadi gibi bir Coolpetz internet adresine sahip olursunuz.
Kullanıcı Adınızı veya Kullanıcı Kimliğinizi bilen birisi, Coolpetz.com internet sitesinde sizinle ilgili bilgilere erişmek için bu bilgiyi kullanabilir. Örneğin, Kullanıcı Adınızı bilen birisi, tarayıcısına Coolpetz.com/ kullanıcıadi yazarak herkese açık bilgilerinizi ve kendisinin görmesine izin verdiğiniz diğer her şeyi görebilir. Tam olarak, herkese açık bilgileriniz ile yaş aralığınız, diliniz ve ülkenize erişebilirler.
Aldığımız bilgileri nasıl kullanıyoruz

Sizin hakkınızda aldığımız bilgileri siz ve arkadaşlarınız gibi kullanıcılara, ortaklarımıza, sitede reklam yayınlayan reklamverenlere ve kullandığınız uygulamaları ve internet sitelerini oluşturan geliştiricilere sağladığımız hizmet ve özelliklerle bağlantılı kullanırız. Örneğin, insanların yaptığınız ve paylaştığınız şeyleri görmesine ve bulmasına yardımcı olmanın yanı sıra, sizin hakkınızda aldığımız bilgileri şu şekilde kullanabiliriz:

Coolpetz ürün, hizmet ve entegrasyonlarını güvenli ve emniyetli tutma çabalarımızın parçası olarak;
Coolpetz'un veya başkalarının hak ve mülkiyetini korumak için;
Sizi ve arkadaşlarınızı yakınınızda olan bitenlerden haberdar etmek gibi konum özellikleri ve hizmetleri sunmak için;
Size sizi alakadar edecek reklamlar sunmak dahil, sizin ve başkalarının gördüğü reklamların etkisini ölçmek ve anlamak için;
Sorun giderme, veri analizi, test, araştırma ve hizmet iyileştirme gibi dahili işlemler için.
Bize bilgilerinizi kullanma iznini vermeniz, Coolpetz'i bugünkü şekilde sunabilmemizi sağlamanın yanı sıra gelecekte, sizin hakkınızda aldığımız bilgileri farklı biçimlerde kullanan yeni özellikler ve hizmetler geliştirerek size sunmamızı da sağlayacaktır.
Sizin hakkınızda aldığımız bilgilerinizi kullanmamıza izin veriyor olmanıza karşın, tüm bilgilerinizin sahibi her zaman sizsiniz. Güveniniz bizim için çok önemlidir; bu nedenle aşağıdaki durumlar haricinde bilgilerinizi başkalarıyla asla paylaşmayız:
Paylaşmak için sizden izin aldıysak;
Paylaşacağımızı, bu ilkede yaptığımız gibi, size bildirdiysek; veya
Paylaşmadan önce adınızı ve kimliğinizi açığa çıkarabilecek diğer bilgileri çıkardıysak.
Elbette, başkalarının sizin hakkınızda paylaştığı bilgilerin nasıl paylaşılacağını bu kişiler kontrol eder.
Yukarıda açıklananlar dahil, size ve başkalarına ürün ve hizmetler sunmak için gerektiği sürece verileri saklarız. Genel olarak, hesabınızla ilişkili bilgiler hesabınız silinene kadar tutulur. Bazı veri kategorileri için, sizi belirli veri tutma pratiklerimizden haberdar edebiliriz.
Hizmetlerimiz üzerinden paylaşılan herkese açık bilgilere erişim verebiliriz.
Bize hizmet sunmalarına yardımcı olmak için servis sağlayıcılara bilgilere erişim verebiliriz.
Arkadaşınızın resimlerini tarayıp profil resimleriniz ve etiketlendiğiniz diğer fotoğraflardan topladığımız bilgilerle karşılaştırarak, arkadaşınıza bir resimde sizi etiketlemesini önerebiliriz.

Hesabınızı silme ve dondurma

Hesabınızı kullanmaya son vermek istiyorsanız, hesabınızı dondurabilir veya silebilirsiniz.

Dondurma

Hesabınızı dondurmak, hesabınızı askıya alır. Diğer kullanıcılar anasayfanızı göremez ancak bilgileriniz de silinmemiş olur. Hesabı dondurmak, ileride bir ara hesabınızı yeniden etkinleştirmek istemeniz ihtimaline karşı bizden bilgilerinizi silmememizi istemenizle aynı şeydir. Hesabınızı hesap ayarları sayfanızdan dondurabilirsiniz.
Hesabınızı dondurduğunuzda, arkadaşlarınız sizi arkadaş listelerinde görmeye devam eder.

Silme

Hesabınızı sildiğinizde, profil bilgileriniz Coolpetz'tan kalıcı olarak silinir. Bir hesabın silinmesi genelde yaklaşık bir ay sürer ancak bilgilerinizden bazıları yedek kopyalarda ve günlüklerde 90 güne kadar kalabilir. Hesabınızı sadece ileride tekrar etkinleştirmek istemediğinizden kesin eminseniz silmelisiniz. Belirli bilgiler size hizmetler sağlamak için gereklidir ve bu nedenle bu bilgileri ancak siz hesabınızı sildikten sonra sileriz. Bir grupta paylaşımda bulunmak veya birisine mesaj göndermek gibi Coolpetz'de yaptığınız bazı şeyler hesabınızda saklanmaz. Örneğin, siz hesabınızı sildikten sonra bile arkadaşınız kendisine önceden göndermiş olduğunuz bir mesaja erişebilir. Bu bilgiler, siz hesabınızı sildikten sonra da kalır.