Çankaya Belediyesi'nden evcil hayvanlar için çok özel projeler!

17.05.2014 16:20

“Çankaya’da yaşayan her canlı mutlu olacak” diyen Aydın, sadece sokak değil aynı zamanda ev hayvanlarına yönelik de projelerinin olduğunu da belirtti.

 Çankaya Belediyesi'nden evcil hayvanlara dair çok özel ve güzel projeler!

 

“Çankaya’da yaşayan her canlı mutlu olacak” diyen Aydın, salt sokak hayvanlarına değil evcil  hayvanlara yönelik de projelerinin olduğunu belirtti.

ÇANKAYA, SOKAK HAYVANLARININ DA BELEDİYESİ OLACAK!

 

AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın: “Hayvansever belediyecilikte sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de örnek ilçe olma parolasıyla yola çıktık.”

 

“Evcil Hayvan Bakım Ekibimiz, yaşlılarımıza evde hayvan bakımı hizmeti verecek”

 

AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın, hayvansever belediyecilikte sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de örnek ilçe olma parolasıyla yola çıktıklarını ifade ederek, “Çankaya, sadece insanların değil, tüm hayvanlarının da belediyesi olacak” dedi.

 

“Çankaya’da yaşayan her canlı mutlu olacak” diyen Aydın, sadece sokak hayvanlarına değil ev hayvanlarına yönelik projelerinin de olduğunu kaydetti. Aydın “Sokak hayvanlarını sadece aşılayıp sokaklara geri bırakmayacağız. Her mahallede açacağımız butik barınaklarla onları açlıktan, susuzluktan ve türlü tehlikelerden de esirgeyeceğiz” dedi. 

 

Barış Aydın, mahallelerde inşa edilecek barınaklar vesilesiye sokak hayvanlarını kışın dondurucu soğuklardan, yazın da bunaltıcı sıcaklardan koruyacaklarını söyledi. Mahallelerde belirli mesafelerle açılacak barınaklar sayesinde sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmasının da önüne geçileceğini kaydeden Aydın, sözlerine şöyle deva etti:

 

“Barınaklarımızda sokak hayvanlarının beslenmesini belediye olarak biz üstleneceğiz. Sokak hayvanlarına yemek vermek isteyen Çankayalılar da, evlerinden getirdikleri artık gıdaları sokaklara gelişigüzel atmak yerine barınaklarda tolanmasını sağlayabilecekler.”

 

Eskişehir’de bir sokak kedisinin vahşice katledilmesi hadisesine de değinen Aydın, yaşanan bu elim hadisenin büyük üzüntüye neden olduğunu belirterek, “Eskişehir’de korumasız zavallı bir hayvanın vahşice öldürülmesi bizleri derinden etkiledi. Yaradılanı yaratanan ötürü sevme ilkesinden yola çıkıp, her canlının yaşam hakkını kutsal kabul eden bir anlayışla hareket edeceğiz” diye sözlerine devam etti.

 

EVCİL HAYVANLAR İÇİN ÇOK ÖZEL PROJELER

 

Evcil hayvanlar için ise Türkiye’de belediyecilikte ilk olma özelliği taşıyan bir projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını anlatan Aydın, “Evcil hayvanlar için katagorize edilmiş misafirhaneler kuracağız. Burada evcil hayvanların bakımları gerçekleştirilecek ve ailelerin huzur içinde tatile gitmeleri sağlanacak” dedi. 

 

Evcil hayvan misafirhanelerinin gece\ gündüz farkı gözetmeksizin hayvan sahiplerince internet üzerinden izlenebileceğini dile getiren Aydın, “Bu hizmet tüm Türkiye’ye örnek olacak” diye konuştu.

 

Çankaya’da yaşayan yaşlı vatandaşları da unutmadıklarını söyleyen  Sayın Aydın şunları kaydetti:

 

“Belirli bir yaşın üzerindeki vatandaşlarımızın evcil hayvanları için kuracağımız ‘Evcil Canlı Bakım Ekibi’ sayesinde bakım hizmetlerini evlere taşıyacağız. 24 saat esasına göre hizmet verecek ekiplerimiz, çağrı aldıklarında hemen yaşlı vatandaşlarımızın evlerine intikal edecekler. Biz tüm politikalarımızı Çankaya’da yaşayan her canlının mutluluğu üzerine kurduk.” 

  Ref: Saglikaktuel.com

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3673 kişi izledi