Evcil Hayvanları Yabancılar Sahipleniyor

17.05.2014 16:20

Türkiye’de yaşayan yabancı kökenli insanlar, evcil hayvanlarını ülkelerine götürmek için birbirleriyle yarışıyor. Geçen sene yalnız Marmaris’ten Avrupa ülkelerine 2 bin 880 hayvan gönderildi. Veteriner Alev Kan, “İngiltere’nin karantinayı kaldırmasıyla bu rakam artar” diye kaydetti.

 Evcil ve Sokak Hayvanlarını Yabancılar Sahipleniyor!

 

Türkiye’de yaşayan yabancı kökenli insanlar evcil hayvanlarını ülkelerine götürmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Geçtiğimiz sene sadece Marmaris ilçesinden Avrupa ülkelerine 2.880 evcil hayvan gönderildi. Veteriner Alev Kan, “İngiltere’nin karantinayı kaldırmasıyla bu rakam misliyle artar” dedi.

 

Marmaris’te kedilerin annesi olarak bilinen ve 250 kedinin yanında çok sayıda hayvanın da bakımını yapan İskoç asıllı Jeannie Thirkill sağlıklı hayvanların dışında 200 kadar kedi ve köpeğin de tedavi amacıyla Almanya’ya gönderildiğini ifade etti.

 

Hasta olanlar tedavi görüyor.

 

Veteriner Alev Kan, İngilizler’in hayvanlara düşkün olduğunun altını çizerken, götürülen hayvanlar arasında üç bacaklı, ama, sorunlu, saldırgan olup rehabilite edilmesi zorunlu olan, tecavüze uğradıkları için psikolojik problemler  yaşayanlar gibi çok değişik sorunları olan hayvanların olduğunu söyledi.

 

  Ref: Sevcil.com

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3930 kişi izledi