Hayvan mezarlığına yoğun talep

17.05.2014 16:21

Bursa’nın Osmangazi İlçe Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nin açtığı Türkiye’nin ilk Evcil Hayvan Mezarlığı, çok sevdikleri can dostlarını mezarlıkta da ziyaret etmek isteyen hayvanseverler tarafından yoğun ilgi görünce, kapasite iki katına çıkartıldı.

 Bursa’nın Osmangazi Belediyesi sahipsiz hayvanlar doğal yaşam ve tedavi merkezinin açtığı Türkiye’nin ilk evcil hayvan mezarlığı, çok düşkün oldukları sevgili dostlarını onlar öldükten sonra da ziyaret etmek isteyen hayvan severler tarafından yoğun ilgi görünce mezarlığın kapasitesi iki katına çıkartıldı.

 

Osmangazi Belediyesi sahipsiz hayvanlar doğal yaşam ve tedavi merkezi bünyesinde yer alan beşyüz mezar kapasiteli evcil hayvan mezarlığına, yedi yıl içerisinde 495 hayvan gömüldü.

 

Yıllarca beraber yaşadığı hayvan dostunu yitirenlerin 100 TL. karşılığında mezar alabildiği mezarlıkta, yeni hayvanların defnedileceği yer kalmaması üzerine mezarlığın genişletilmesine karar verildi.

 

Genişletme çalışmaları kapsamında, mezarlığın hemen yanında yer alan 1.000 metrekarelik boş arsa mezarlığa dahil edildi. Yeni arsanın da eklenmesiyle birlikte mezarlığın kapasitesi iki katına çıkartılarak bin mezarlık bir sayıya ulaşıldı.

 

Ref: www.milliyet.com.tr

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3684 kişi izledi