Bu köpeğin sahibi hayvan!

17.05.2014 16:23

Sahibi tarafından eziyet gören ve bacaklarını kaybeden sibirya kurduna toplanan bağışlarla protez bacak takıldı.

 Bu köpeğin sahibi hayvan!

 

Sahibi tarafından hunharca dövülen ve yürüme kabiliyetini kaybeden sibirya kurduna toplanan bağışlarla protez bacak takıldı.

 

Sahibi tarafından işkenceye uğrayan Da Hei ismindeki sibirya kurdu duyarlı veteriner tarafından bakıma alındı ve hayata tuttundu.

 

Eski sahibi tarafından vahşice eziyet görerek dört bacağını birden kaybeden sibirya kurdunun yürekleri yakan hayat hikayesi, cömert hayvanseverlerin katkısıyla olumlu yönde ilerliyor.

 

Çin'in Dalian şehrinde yaşanan köpek vahşeti tüm kent sakinlerini derinden yaraladı. Da Hei adında yedi yaşındaki sibirya kurdu sahibi tarafıdan eziyet edildikten ve dövüldükten sonra Bay Liu'nun veterinerinin önüne atıldı.

 

Veteriner Liu tarafından fark edilen köpek hemen korunmaya alındı ve yaraları tedavi edildi. Vücudundaki yara\ bereleri iyileşen Da Hei adındaki köpek bacaklarının kırılmasından dolayı bir daha yürüyememe tehlikesi ile karşı karşıyaydı.

 

Duyarlı veteriner Liu tarafından başlatılan kampanya başta Dalian şehri sakinlerinin ve duyarlı, cömert  Çin halkının iltifatına mashar oldu. Bir bankada oluşturulan özel hesaba yapılan bağışlar sayeside Da Hei isimli köpek için protez bacaklar satın alındı. Veteriner Liu'nun gerçekleştirdiği başarılı operasyon sayesinde tekrar yürüyebilen Da Hei tüm halk tarafından Çin'in köpeği olarak anılmaya başlandı.

Ref. www.interhaber.com

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3780 kişi izledi