Köpeğine Seçmen Kağıdı Geldi

17.05.2014 16:24

İngiltere, Norton'da yaşayan bir güvenlik görevlisinin rottweiler cinsi köpeği Zeus'a gelen seçmen kağıdı nedeniyle alabileceği hapis cezasını konuşuyor.

 

 İngiltere, Norton şehrinde yaşayan bir güvenlik görevlisinin rottweiler cinsi köpeği Zeus'a gelen seçmen kağıdından dolayı alabileceği hapis cezasını konuşuyor. 

 

Zeus’un sahibi Russell Hoyle, evcil hayvan için seçmen kağıdı doldurmadığını ifade etse de Stockton meclisi, seçime hile karıştırdığı gerekçesiyle Hoyle'un karakola gidip konu hakkında ifade vermesini istedi. 

 

Guardian'a konuşan 45 yaşındaki Hoyle, bu karışıklığın yapılan son nüfus sayımında evlerine gelen görevlinin bir işlemi yanlış yapması sonucunda oluştuğuna inandığını ifade etti. Evde kaç kişi yaşadığı sorulduğunda ''Ben, eşim ve bir oğlumuz var fakat o da oy verecek yaşta değil. Bir de Zeus adında bir köpeğim var, köpek yaşıyla 63 yaşında'' cevabını verdiği için saymanın bunu kayda geçirmiş olma ihtimali üzerinde duruluyor. 

 

Meclisin Hoyle'a gönderdiği uyarıda, köpeğini seçmen olarak göstermenin seçimlere hile karıştılması manasına geldiği dolayısıyla kendisinin para ya da hapis cezasına çarptırılabileceği ifadeleri yer alıyor.

 

İngiltere’de polis, seçim dolandırıcılığını çok ciddiye alıyor. 2012 yılında bir vatanaş, yerel seçimlerde Helena Torry adını verdiği bir vitrin mankenini bağımsız aday olarak gösterdiği için tutuklanmıştı. 

 

  Ref: haberturk.com

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar