Filipinli kadın köpeğine kavuştu

12.01.2015 09:48

Köpeğin sahibi olan Metran “Asla umudumu hiç kaybetmedim. Tanrı onu bir kere felaketten kurtardı, şimdi neden onu ölüme tek etsin ki?” dedi.

9 yaşındaki Bunny adlı kırma köpek, geçtiğimiz yıllarda yaşanılan tayfun afetinde oluşan dev dalgaların arasından hayatta kalmayı başardı. Olayı takip eden 8 Kasım faciasında kaybolmuştu. Köpeğin sahibi olan Metran “Asla umudumu hiç kaybetmedim. Tanrı onu bir kere felaketten kurtardı, şimdi neden onu ölüme tek etsin ki?” dedi. 
Geçen ay Metran ve kocası bir deri bir kemik kalan köpeklerini Tacloban’ın merkezindeki çöp kutularını karıştırırken buldular. Tacloban Güneydoğu Asya’yı vuran en kötü afetlerden biri olan ve ardında 7350’den fazla ölü ya da kayıp bırakan fırtınayı atlatmıştı. Metran “ Ona benzeyen kirli bir sokak köpeği gördüm, adını seslendim ve o yanıma geldi ve kucaklanmak istiyordu” dedi. Sağlık sigortası şirketinde çalışan 34 yaşındaki Metran, fırtınadan sonra Tacloban’daki evlerini terk ettiklerini ama arkalarında 3 köpeğini bıraktıklarını ama birinin geri deldiğini söyledi.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3766 kişi izledi