Köpek Medo’ya havlama yasağı

12.02.2015 13:24

Köpek Medo, havladığı için mahkemelik oldu. Hırvatistan'da sahibiyle birlikte yaşayan Medo'ya komşusu tarafından dava açıldı.

Hırvatistan’da bir mahkeme, köpek Medo’nun geceleri havlamasını yasakladı. Havladığı gerekçesiyle, komşusu tarafından mahkemeye verilen köpek Medo, geçici mahkeme kararına göre eğer akşam 20.00 ile sabah 08.00 saatleri arasında havlarsa, sahibinin 2 bin 800 euro ceza ödemesi gerekecek.

Şikayetçi olan komşu, köpek Medo’nun havlamasının sağlığını etkilediğini ifade ederken, Medo’nun sahibi Simunovic, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Simunovic, köpeği Medo’nun diğer her köpek gibi normal bir şekilde havladığını söyledi.

30 binden fazla kişi köpek Medo’nun Facebook sayfasını takip ederken, binlerce hayvan sahibi ise destek fotoğrafları iletti. Mahkemenin nihai kararı vermesi beklenirken, köpek Medo’dan şikayetçi olan komşunun ise bin 400 euro değerinde tazminat talep ettiği belirtiliyor.

Kaynak: The Guardian | http://www.theguardian.com/world/2015/feb/10/dog-given-barking-ban-with-threat-of-2800-fine-by-court-in-croatia

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar