Meraklı kedi polisleri uğraştırdı

17.02.2015 11:48

Meraklı kedi, İstanbul’daki Fransız Konsolosluğu önüne bırakılan şüpheli bir valizle ilgilendi, imha işlemi için kedinin uzaklaşması beklendi.

Beyoğlu’nda bulunan Fransız Konsolosluğu önündeki şüpheli valiz, polisi alarma geçirdi. Ancak meraklı bir kedi valiz ile ilgilenince, şüpheli valizin imhası bekletildi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü, Fransız Konsolosluğu'nun arka sokağında bomba paniği yaşandı. Konsolosluğun olduğu sokakta görülen bir valiz, şüphe uyandırdı. Polis, olay yerine gelerek güvenlik şeridi ile bölgeyi kapattı.

Uzman polis özel kıyafetini giydi, valize yaklaştı ve fünyeyi valizin olduğu yere yerleştirdi. İmha işlemi için hazırlıklar tamamlandıktan sonra bomba imha uzmanı düğmeye basmak için geriye çekildi.

Uzman polis tam düğmeye basacaktı ki valizin yanına bir kedi yaklaştı. Kedi, bir süre valizin etrafında bekledi, etrafı kokladı. Daha sonra polislerin olduğu noktaya yönelen kedi, ‘Pişt’ denilerek uzaklaştırıldı.

Kedinin olay yerinden uzaklaşmasıyla valiz patlatıldı. Şüpheli valizin içerisinde ise patlayıcı olmadığı, kişisel eşyaların olduğu kaydedildi.

Kaynak: CHA | http://www.cha.com.tr/news/Kedi-funye-ile-patlatilan-valize-yaklasinca-_9625-CHMTY3OTYyNS8x

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3397 kişi izledi