7 AYDA 113 HAYVAN SAHİPLENDİRİLDİ

24.07.2014 01:16

Tokat Belediyesi Hayvan Barınağında 2014 yılının ilk 7 ayında 113 adet köpek sahiplendirilerek kayıt altına alındığı bildirildi.

Tokat Belediyesi Hayvan Barınağında 2014 yılının ilk 7 ayında 113 adet hayvan sahiplendirilerek kayıt altına alındı.
140 hayvanı barındıran Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Barınağı, başıboş hayvanları toplayarak bakım altına almayı sürdürüyor. Veteriner hekimler tarafından muayene ve bakımları yapılan bu hayvanlar daha sonra barınağa yerleştiriliyor.
Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından, hasta veya sakat hayvanların tedavilerinin de Veteriner hekim tarafından titizlikle yapıldığına değinilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Müdürlüğümüz bünyesinde Veteriner hekimimiz tarafından gençlik aşısı, kuduz aşısı, iç ve dış parazit mücadelesi yapılmaktadır. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından resmi ve özel kurumlardan temin edilen yiyecekler ile hayırsever vatandaşlarımızın vermiş olduğu hazır mamalar hayvanlara görevli personelimizce verilmektedir. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından kısırlaştırma ve küpeleme işi periyodik bir şekilde hizmet alımı olarak yapılmaktadır. Ayrıca ilimizde bulunan hayvansever vatandaşlar sık sık barınağımızı ziyaret etmektedir. 01.01.2014 tarihinden 22.07.2014 tarihine kadar 113 adet hayvan sahiplendirilmiş ve kayıt altına alınmıştır.”

Ref:yenitokat.com 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3620 kişi izledi