Evcil hayvanlar, çocuklarınızı teknoloji bağımlılığından kurtarabilir

21.02.2015 17:48

Sakarya Veteriner Odası Başkanı Mustafa Yıldız, televizyon ya da internet gibi teknolojilerle zaman geçiren çocukların ailelerine evcil hayvan edinmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Sakarya Veteriner Odası Başkanı Mustafa Yıldız, cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik cihazlarda vaktini harcayan çocukların ailelerine evcil hayvan edinmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Açıklamasında, hayvanlarla etkileşim halinde olmanın çocukların gelişimine büyük etki ettiğini belirten Yıldız, sürekli teknolojik cihazlar ile vakit geçiren çocukların ruhsal ve fiziksel sağlıklarının olumsuz etkilenebileceğini söyledi.

Evcil hayvan bakacak imkanı olan, sahiplendikten sonra o hayvanı terk etmeyecek olan ailelere köpek, kedi ve kuş gibi hayvanları öneren Yıldız, hayvanlarla vakit geçiren çocukların olumlu bir değişim kaydedeceğini belirtti.

Evcil hayvan sahiplendikten sonra çocuklarda sorumluluk duygusunun artacağını ifade eden Yıldız, çocukların televizyon ya da internette zaman geçirmek yerine evcil hayvanlarıyla ilgilenmeyi tercih edeceklerini de vurguladı.

Yalnız yaşayan, sorumluluk sahibi ve imkanı olan insanlara da evcil bir hayvan sahiplenmeyi öneren eden Yıldız, “Sokakta bir sürü bakıma ihtiyacı olan hayvanları sahiplenebilirsiniz. Hem siz mutlu olun, hem de o hayvanlara sıcak bir yuva kazandırın” çağrısında bulundu.

Kaynak: Arca | http://www.arcaajans.com/haber/guncel/apos-cocugunuzu-internette-oyun-bagimliligindan-evcil-hayvanla-kurtarabilirsiniz-apos/653385/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar