Seferihisar’daki sokak hayvanları yuvasına Tarkan’dan destek

24.02.2015 15:21

İzmir, Seferihisar Belediyesi'nin sokak hayvanları için geliştirdiği Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası'na ilk destek sanatçı Tarkan'dan geldi.

Seferihisar Belediyesi, Türkiye için örnek bir hayvan yuvası kuruyor. Türkiye’deki hayvan hakları mücadelesinin öncülerinden Prof. Dr. İsmet Sungurbey’in adı verilen yuvaya ilk destek sanatçı Tarkan’dan geldi.

Tarkan, Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası’na olan desteğini kısa bir film ile açıkladı. Seferihisar Belediyesi ise yuvanın tamamlanıp, Nisan 2015 tarihinde açılabilmesi için ‘Mutlu Yuva Seferberliği’ isimli bir kampanya başlattı.

Hayvanların aileleriyle birlikte, özgürce yaşayabilecekleri Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası’nda, rahatça dolabilecekleri, oynayabilecekleri on dönümlük serbest bir alan mevcut.

Hayvanların hapis ve tecrit edildiği bir yerin tersine, insanlarla buluşacağı bir yuva olacak olan Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası’nda, hayvanların bakımına gönüllü katılacak olan yerel halk için 6 odalı bir misafirhane var.

Cerrahi müdahaleye ihtiyacı olan hayvanlar için bir de hastanesi olan yuvada; sert mizaçlı köpekler, yavrular ve hasta hayvanlar için ayrılmış özel alanlar var.

Belediyenin kısıtlı imkanlarıyla yuvanın yüzde 70’inin tamamlandığını açıklayan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Seferihisar’da sahipsiz, aç ve susuz sokak hayvanları için Türkiye’ye örnek bir yuva oluşturmaya çalışıyoruz” dedi. Soyer, Nisan 2015 tarihinde yuvanın açılabilmesi için herkesi ‘Mutlu Yuva Seferberliği’ kampanyasına destek olmaya çağırdı.

Kısa film için http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/tarkandan-seferihisarin-mutlu-yuvasina-destek_107308?startVideo=38,

Proje hakkında detaylı bilgi almak, destek olmak için www.mutluyuvaseferberligi.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Hürriyet | http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/paparazzi/28275578.asp

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3757 kişi izledi