Hırsızlar, sokak hayvanlarının mamalarını çaldı

01.03.2015 14:38

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde hırsızlar, belediyenin sokak hayvanları için koyduğu besleme noktalarından köpek mamalarını çaldı. Yetkililer, güvenliğin arttırılması amacıyla besleme noktalarına kamera koyacaklarını açıkladı.

Bursa’da hırsızlar, çalıntı arabayla sokak hayvanları için kurulan beslenme noktalarından köpek mamalarını çaldı. Nilüfer Belediyesi ise artan hırsızlıklara karşı beslenme noktalarının bulunduğu yerlere güvenlik kamerası koyacaklarını açıkladı.

Hırsızlar, Nilüfer Belediyesi tarafından ilçede kurulan toplam 36 beslenme noktasından sokak hayvanları için bırakılan köpek mamalarını çaldı. Beslenme noktasından mamaları çalan bir hırsızı gören yurttaşlar, olayı polise ve belediyeye bildirdi.

Çalıntı arabayla köpek mamalarını çalan hırsızların bulunması için çalışma başlatılırken, Nilüfer Belediyesi de artan köpek maması hırsızlarına karşılık beslenme noktalarına güvenlik kamerası koyacaklarını açıkladı.

Ekiplerin her gün beslenme noktalarına ortalamam 250 kilo mama koyduğunu belirten Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mürsel Büyükçoban, beslenme noktalarına konulan mamaların arabalarla gelen bazı kişiler tarafından alınıp, kendi özel ihtiyaçları için kullandıklarını, tabiri caizse çaldıklarını söyledi.

Büyükçoban, gelen ihbarlar doğrultusunda hukuksal işlemleri başlattıklarını ifade ederek, “Güvenlik tedbirlerini arttırarak, bu mamalardan medet uman hırsızların da bundan men edilmesine çalışacağız” dedi.

Sokak hayvanları için sunulan imkanların, bireysel amaçlar için kullanılmaması gerektiğini belirten Büyükçoban, hayvan severlerden beslenme odaklarına sahip çıkmalarını, hatta mama koyarak destek olmalarını rica etti.

Kaynak: Milliyet | http://www.milliyet.com.tr/ozel-haber-hirsizlar-bu-kez-kopek-mamalarina-bursa-yerelhaber-645569/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3657 kişi izledi