Karşıyaka Belediyesi, sahipsiz hayvanları yuvalarıyla buluşturuyor

01.03.2015 19:00

2014 yılında sahipsiz 300 köpek ve kediyi yeni yuvalarıyla kavuşturan İzmir’in Karşıyaka Belediyesi, geçtiğimiz iki ayda da 25 canı hayvan sever ailelere sahiplendirdi.

2014 yılında sahipsiz 300 köpek ve kediyi yeni yuvalarıyla kavuşturan İzmir’in Karşıyaka Belediyesi, geçtiğimiz iki ayda da 25 canı hayvan sever ailelere sahiplendirdi.

Evcil hayvan dükkanlarından satın almak yerine sahipsiz canlara yuvalarını açmayı seçen Karşıyakalı hayvan severler, geçtiğimiz yıl toplam 300 kedi ve köpeği sahiplendi.

2015 yılı başından itibaren ise 5 kedi ile 20 köpek sahiplendirildi. Aşıları ve sağlık kontrolleri ve aşıları belediye tarafından yapıldıktan sonra yeni ailelerine teslim edilen kedi ve köpekler için hiçbir ücret talep edilmedi.

Örnekköy’de bulunan köpek bakımevi ile Taypark’taki hayvan sahiplendirme standı aracılığıyla yapılan sahiplendirme çalışmaları, Karşıyaka Belediyesi’nin web sitesinde yer alacak olan ‘Sahibimi Arıyorum’ sayfası ile internette de aktif hale getirilecek. Bu sayfada ise sahipsiz hayvanlar hakkında detaylı bilgiler ve fotoğrafların yer alacağı bildirildi.

Sahiplendirme çalışmalarının yanı sıra sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek adına Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, geçtiğimiz yıl yaklaşık 10 bin hayvana poliklinik hizmeti verdi.

İlçenin farklı yerlerine konulan ‘Pugedon’ isimli mama dönüşüm kutuları ile sokaktaki canlara mama sağlanırken, kedilerin soğuk hava şartlarından korunabilmeleri için park ve sokaklara yaklaşık 600 adet strafor kedi evi konuldu.

Kaynak: Milliyet | http://www.milliyet.com.tr/karsiyakalilar-can-dostlara-sahip-cikti-izmir-yerelhaber-646824/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3618 kişi izledi