KÖPEK BALIKLARIYLA YÜZDÜ...

24.07.2014 03:48

Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, 23-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında Antalya Kaş’da yapacağı rekor denemesi öncesi köpekbalıkları ve vatozların arasında antrenman yaptı.

Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, 23-25 Temmuz 2014 tarihleri arasında Antalya Kaş'da yapacağı rekor denemesi öncesi köpekbalıkları ve vatozların arasında antrenman yaptı.

Rekortmen yüzücü Şahika Ercümen, 23-25 Temmuz'da Kaş'ta en derine tüpsüz dalarak yeni bir rekor denemesi yapacak. Yeni rekor denemesine hazırlanan Ercümen, Bayrampaşa' da bulunan Turkuazoo Akvaryum'da basın toplantısı düzenledi. Sualtı Hekimi Prof. Dr. Şamil Aktaş ve Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan da Ercümen'e eşlik etti.

Önceki rekor denemelerinde göstermiş olduğu sosyal sorumluluk temasını bu dalışında da gösterecek olan Ercümen, bu kez dalışını nesli tükenmekte olan Akdeniz fokları için gerçekleştirecek. Rekor dalış öncesi Kaş'ta kampa girecek olan Şahika Ercümen , “İlk dalış rekorumuzda Avusturya'da buzun altında bir dalış yapmıştık. Erkekler dünya rekorunu geçmiştik. Sonrasında 70 metreye dalış yaptık ve Amerikalı sporcunun rekorunu geçmiş bulunduk. Daha sonra Van Gölü'nde bir dalış yaptık. Oda yüksek irtifada yapılan sıra dışı dalışlardan bir tanesiydi. Şuan da ise İtalyan dalgıca ait olan 81 metrelik rekoru kırmak için hazırlandık. Buradan sonra Kaş'a gideceğiz” dedi.

Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, daha sonra köpekbalıkları ve vatozlarla dolu akvaryumda antrenman yaptı.

(İHA)
Ref:showhaber.com
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3357 kişi izledi