Engelli köpek Smiley, herkese ilham veriyor

12.03.2015 17:22

Smiley gözleri olmadan doğdu ama bu onun bir terapi köpeği olmasının önünde bir engel değil. Özel ihtiyaçları olan çocuklarla ilgilenen Smiley, her geçen gün çevresindekilere neşe saçmaya devam ediyor.

Gözleri olmadan doğan ve doğuştan gelen bir cücelik problemi olan 12 yaşındaki Smiley, bir terapi köpeği olarak özel ihtiyaçları olan çocuklarla ve hastalarla ilgileniyor.

Smiley'i 2 yaşındayken ölüme terkedildiği köpek çiftliğinden kurtaran şimdiki sahibi Joanne George, köpeğin zorlu geçmişine rağmen kısa bir sürede olumlu gelişmeler gösterdiğini ve sürekli gülümsediği için adını Smiley koyduğunu ifade etti.CBS News'e konuşan George, insanların Smiley’den çok etkilendiğini söyleyerek, onun doğuştan bir terapi köpeği olduğunu belirtti.T

erapi köpeği olmak için gerekli eğitimleri tamamlayan Smiley, şu anda Kanada'da yaşıyor ve özel ihtiyaçları olan çocuklara yardımcı oluyor.Köpeklerin her şeyin üstesinden gelebildiğini, geçmişlerini unutabildiklerini kaydeden George, “Biz insanlar olarak geçmişte yaşıyoruz" dedi.

12 yaşında olan Smiley, şu ana kadar hiç konuşmamış ve hiçbir yolla iletişime geçmemiş olan Teddy isimli bir çocuğun da en yakın arkadaşı. Smiley, bir gün bakımevinde kalan Teddy’nin yanına giderek, patilerini onun kucağına koyup gülümsemeye başlamış. Teddy de hayatında ilk defa duygusal bir tepki vererek, Smiley’e gülümseyerek karşılık vermiş. Bakımevindeki hemşireler ise Teddy’yi ilk defa gülümserken gördüklerini belirtmiş.

Kaynak: Ulusal Kanal | http://www.ulusalkanal.com.tr/dunya/engelli-kopek-smiley-hayat-saciyor-h52760.html

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3975 kişi izledi