Bitlisli sahipsiz köpeğe Almanya'dan ömürlük yuva

14.03.2015 16:12

Bitlis’in Güroymak ilçesinde ağır yaralı bir halde bulanarak tedavi ettirilen köpek, Almanya’da yaşayan bir hayvan sever tarafından sahiplenildi.

Bitlis’in Güroymak ilçesinde ağır yaralı bir halde bulanarak tedavi ettirilen sahipsiz köpek, Almanya’da yaşayan bir hayvan sever tarafından sahiplenildi.

Küçükken boynuna takılan ip sebebiyle başında şişme meydana gelen ve bu haldeyken Güroymak Belediyesi’ne bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bulunan 6 aylık köpek, Tatvan Belediyesi’ne bağlı olan Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.

İki ay süren tedaviyle sağlığına kavuşan köpek, Bir Damla Yaşam Derneği üyesi ve aynı zamanda doktor olan Damla Şahin’in çalışmalarıyla Almanya’da yaşayan bir aileye sahiplendirildi.

Şahin, köpek için yuva arayışlarına Almanya’nın Hannover şehrinde yaşayan bir aileden cevap geldiğini ve adını ‘Kısmet’ koydukları köpeği, derneğin bir başka üyesi eşliğinde uçakla gönderdiklerini söyledi. Muş Havaalanı’ndan ilk önce uçakla İstanbul’a gönderilen köpek, daha sonra aktarma yaparak Almanya’ya ulaştırılacak.

Kaynak: Medya Trabzon | http://www.medyatrabzon.com/bitlisden-almanyaya-uzanan-hayvan-sevgisi-148896h.htm

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3741 kişi izledi