Kısırkaya için keşif talep edildi

22.03.2015 15:42

Kısırkaya ‘ölüm ve tecrit kampı’ projesinin iptali için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne açılan dava, Cuma günü İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nde görüldü.

Kısırkaya ‘ölüm ve tecrit kampı’ projesinin iptali için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne açılan dava Cuma günü İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya katılan hayvan hakları savunucuları, Kısırkaya barınağının mevzuata aykırı bir şekilde inşa edildiğini söyledi, bilirkişi tarafından keşif yapılmasını talep etti.

Davacı vekil avukatlar, barınağın mevzuatta belirtilen şartlara aykırı bir şekilde inşa edildiğini belirterek, Kısırkaya projesinin iptalini talep etti.

İBB avukatının iddiaları reddetmesi üzerine davacı vekil avukatlar, tarafsız bilirkişilerin inşa edilen barınakta keşif yapması talebinde bulundu.

Daha önce mahkemeye verilen yazılı savunmada İBB, tesis hakkın Hayvan Hakları Federasyonu’yla (HAYTAP) birlikte değerlendirmeler yapıldığını ve federasyonun projeyi desteklediğini belirtmişti. Ancak HAYTAP Hukuk Danışmanı ve Koordinatörü avukat Ahmet Kemal Şenpolat, görülen ilk duruşmada Kısırkaya’da inşa edilen barınak projesini desteklemediklerini beyan etti.

Duruşma, talepler karar bağlanmadan bitirilirken, kararın yazılı olarak tebliğ edileceği bildirildi.

Kısırkaya’da devam eden inşaat için yürütmenin durdurulması ve barınak projesinin iptali için Hayvan Haklarını Koruma ve Geliştirme Derneği, 22 Temmuz 2014 tarihinde İBB’ye dava açmıştı.

Kaynak: bianet | http://www.bianet.org/bianet/hayvan-haklari/163166-kisirkaya-barinaginda-kesif-talebi

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3892 kişi izledi