Türkiye’ye dönünce barınak açtı

01.04.2015 12:46

İnsanların köpekleri bir oyuncak gibi görmesinden, daha sonra da sokağa terk etmelerinden yakınan 55 yaşındaki hayvan sever Sinan Karagöz, Samsun’da bir hayvan barınağı açtı.

İnsanların köpekleri bir oyuncak gibi görmesinden, daha sonra da sokağa terk etmelerinden yakınan 55 yaşındaki hayvan sever Sinan Karagöz, Samsun’da bir hayvan barınağı açtı.

İnsanların ‘Tatile gidiyoruz, gelince alırız’ diyerek köpeklerini açtığı barınağa terk ettiklerini kaydeden Karagöz, gece vakitlerinde köpeklerin barınağın kapısına bırakıldığını, şu anda ise 160 adet köpeğe baktıklarını belirtti. Karagöz, ‘Onlar benim hayatım’ dediği köpeklerin hepsinin aşılı ve karneli olduğunu söyledi.

İşçi olarak çalıştığı Almanya’dan 1993 yılında dönüş yaptıktan sonra sahipsiz hayvanları sahiplendirmek ve sokakta yaşayan hayvanlara rahat bir yaşam sunmak adına ‘Doğa ve Hayvan Dostları Derneği’ni kuran Karagöz, İlkadım İlçesi’ne bağlı Çatalarmut Mahallesi'nde 3 bin 500 metrekarelik bir alana barınak kurarak, köpeklerin ihtiyaçlarını kendi imkanlarıyla karşılamaya başladı.

Karagöz, barınakta yaşayan köpeklerin hepsine isimleriyle hitap ettiğini, köpeklerin de kendi isimlerini bildiklerini söyledi. İki arkadaşıyla birlikte barınağı çekip çevirdiklerini belirten Karagöz, dernek üyelerinin de maddi ve manevi bir şekilde katkıda bulunduğunu kaydetti.

Şehir merkezinden uzak bir yerde olduklarını söyleyen Karagöz, aylarca şehre inmeyip köpek dostlarıyla birlikte barınakta vakit geçirdiğini ifade etti. Karagöz, Türkiye’de hayvanların kesilip, yenilen bir varlık olarak görüldüğünü ve onların da yaşama hakkı olduğunun unutulduğu belirtti.

Kaynak: Haberler | http://www.haberler.com/hayvan-dostu-7135836-haberi/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3619 kişi izledi