Sevimli şempanze Drone aracına saldırdı

15.04.2015 16:23

Hayvanat bahçesinde yaşayan bir şempanze, kendisini görüntüleyen Drone aracına dal parçasıyla saldırarak, onu kullanılamaz hale getirdi.

Hayvanat bahçesinde yaşayan bir şempanze, kendisini görüntüleyen Drone aracına dal parçasıyla saldırarak, onu kullanılamaz hale getirdi.

İlginç olay Hollanda’da bulunan Royal Burgers hayvanat bahçesinde gerçekleşti. Hayvanat bahçesi yetkilileri, Drone -uzaktan kontrol edilen, pilotsuz hava aracı- aracını kullanarak, şempanzelerin görüntülerini yakalamayı hedefliyordu. Ancak Drone aracı şempanzelerin üzerinden uçarken, bir tanesinin saldırısıyla karşılaştı. Şempanze, yerden aldığı dal parçasıyla Drone aracını düşürdü.

Yere düşen Drone aracının yanına giden şempanze, aracı eline alarak bir süre inceledi.ELİNDEKİ DALI DRONE’A SAVURDU

Hollanda'nın Arnhem şehrinde bulunan Royal Burgers hayvanat bahçesinde yetkililer, hayvanat bahçesinin tanıtımı için Drone aracılığıyla bölgenin görüntülerini alıyordu. Ancak sevimli şempanze, asabi ve bir o kadar da komik bir şekilde Drone aracına müdahale geldi.

Kendisine yaklaşan Drone aracını gizlice bekleyen şempanze elindeki dal parçasını kullanarak  aracıyere indirdi. Şempanze daha sonra 'avladığı' Drone aracının yanına giderek, onu bir daha uçamaz hale getirdi.

Yetkililer, Drone aracının alanlarına saldırıda bulunduğunu düşünerek şempanzenin müdahale etmiş olabileceğini belirtiyor.

Kaynak: The Verge | http://www.theverge.com/2015/4/13/8406287/chimp-hits-drone

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3843 kişi izledi