Doğal Yaşam Parkı’nın ilk yavru zebrası dünyaya geldi

18.04.2015 15:17

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Doğal Yaşam Parkı’nda dünyaya gelen ilk zebra, parka gelen ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Doğal Yaşam Parkı’nda dünyaya gelen ilk zebra, parka gelen ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

BAHARIN İLK BEBEĞİ OLDU

Bahar heyecanı İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nı da sardı. Açıldığı günden itibaren milyonlarca ziyaretçi tarafından ziyaret edildi. Her baharda doğumların olduğu gibi bu yılda da parkta olan doğumlarda ilk yavru haberi sevimli zebralardan geldi. Yavru müjdesi Yaşam Parkı çalışanları tarafından sevinçle karşılandı.

İKİ YIL ÖNCE İSRAİLDEN GETİRİLDİLER

2013 yılında İsrail’den gelen zebra ailesinin birey sayısı, aileye katılan yeni yavru ile beraber 4’e çıktı. Yaklaşık 18 dönüm olan Afrika Savanı bölümünde doğduktan sonra annesinin de yardımıyla ayağa kalkan minik zebranın  savan içinde koşmaya başlamasıyla, bakıcıları da rahat bir nefes aldı. Aynı zamanda Doğal Yaşam Parkı’nda doğan ilk zebra olma özelliği taşıyan bu minik yavru, hareketleri ve yaramazlıklarıyla Madagaskar animasyon filminin zebra karakteri Marty’ye benzetildi.

İzmir’de bulunan Doğal Yaşam Parkı, Türkiye’de doğan ilk fil olan İzmir ve ikinci fil Deniz’in doğumuna da ev sahipliği yapmıştı. Aynı zamanda doğal yaşama uygun koşulların oluşturulduğu ve 130 türde bin 200 hayvana ev sahipliği yapan İBB Doğal Yaşam Parkı’nda 2011 ve 2015 yılları arasında 669 yavru dünyaya geldi.

Kaynak: Hürriyet | http://www.hurriyet.com.tr/ege/28635398.asp

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3693 kişi izledi