Maltepe Belediyesi'nden öğrencilere hayvan sevgisi semineri

19.04.2015 15:53

Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik olarak “hayvan sevgisi ve bilgilendirme eğitim semineri” gerçekleştirildi.

Maltepe Belediyesi'nin Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafınca, öğrencilere yönelik olarak hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarını koruma amacıyla, eğitim semineri gerçekleştirildi.

BİLİNÇLİ BİR NESİL YARATMAK İSTİYORUZ

Gençlere hayvan sevgisi aşılamak ve onların  hayvanlara olan ilgilerini arttırmak amacıyla,  Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü olan Dr. Fevzi Karaağaç, veteriner hekimler Nimet Yıldırım ve Ömer Özaltan Özoğlu da katıldı. Açılış konuşmasını Fevzi Karaağaç’ın yaptığı seminerde, Veteriner Hekim Nimet Yıldırım da konu hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Yıldırım, gelecekte bilinçli bir nesil yaratmak istediklerini belirtti.

SOKAKTAKİ CANLAR SUSUZ KALMASIN

Hayvan sevgisinin güzelliği, kazandıracakları ve hayvanlarla ilgili bilgilendirme yapabilmek ve hayvan hakları konusunda bilinçli bir nesil yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen seminerde sokak hayvanları da unutulmadı. Yaklaşan sıcak yaz günlerinde sokaktaki minik patilere susuzluk çekmemeleri amacıyla  “Su hayattır” sloganıyla, öğrencilere su kapları dağıtıldı.Kaynak: Maltepe Belediyesi | http://www.maltepe.bel.tr/haber/belediye-ogrencilere-hayvan-sevgisini-asiliyor/1013/26804

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3403 kişi izledi