Göremiyor ama harika bir anne

19.04.2015 22:46

Konya'nın Seydişehir ilçesinde gözleri görmeyen bir köpek, kendi yavrularıyla birlikte 20'den fazla yavru köpeğe annelik yapıyor.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde gözleri göremeyen bir köpek, kendi yavrularıyla beraber 20'den fazla yavru köpeğe annelik yaparak anneliğin ne kadar kutsal olduğunu gözler önüne seriyor.

Seydişehir ilçesine bağlı Tepecik Mahallesi'nde iki anne köpeğin, bir ay önce dünyaya getirdiği 20'nin üzerinde yavru köpek, ilçedeki vatandaşlar tarafından ilgi odağı haline geldi. Yavrular henüz 1,5 aylık olmalarına rağmen hızla büyüyor. Ancak annelerden birinin sık sık ortadan kaybolması nedeniyle yavru köpekleri, diğer anne köpek emziriyor. Üstelik bu yavru annenin gözleri görmüyor.

SEMT ESNAFI BAKIYOR

Beyşehir'den yerleşim merkezine her gün ekmek getiren bir fırıncının da yardım edip, kuru ekmeklerle beslemeye çalıştığı yavru köpeklere, mahalle sakinleri de sahip çıkıyor. Gözleri görmeyen köpek ise yavruları aynı anda emzirmekte zor anlar yaşıyor.

Tepecik Mahallesi Muhtarı Rafet Didar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir buçuk ay önce dünyaya gelen yavru köpeklere kahvehanecinin sahip çıkarak beslemeye çalıştığını belirtti. Köpeklerin gösterilen ilgiye rağmen bakımsız olduğunu mahalle sakinlerinin getirdiği bayat ekmeklerle beslendiğini belirten Didar, "Yavruların iki annesi var. Birisi kör, bir batında tam 13 tane yavru doğurdu. Kalan yavrular da ara sıra ortadan kaybolan diğer annenin yavrularıdır. Anne ortada olmayınca diğer yavruları da kör olan anne köpek emzirerek besliyor. Anne köpek de oldukça zorlanıyor. Sevimlilikleriyle mahallenin maskotu haline geldiler. İsteyene köpekleri verebiliriz. Sayılarını tam olarak bilmiyoruz ama 20'den fazla" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Radikal | http://www.radikal.com.tr/konya_haber/gozleri_gormeyen_kopek_20den_fazla_yavruya_annelik_yapiyor-1335378

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3755 kişi izledi