Köpeklerden kaçan kedi, kendini ağaçta buldu

20.04.2015 17:06

Hayvan barınağındaki bakıcılarının elinden kaçan bir kedi, köpek bölümüne girince korkup, can havliyle tırmandığı ağaçta mahsur kaldı.

Muğla’nın Dalaman İlçesi'ndeki hayvan barınağında bakıcılarının elinden kaçan bir kedi, köpek bölümüne girince korkup, can havliyle tırmandığı ağaçta mahsur kaldı. İtfaiye görevlileri gelene kadar ağaçta bekleyen sevimli kedi, merdiven yardımıyla ağaca ulaşan bir itfaiye eri ve hayvan sever tarafından ağaçtan alınarak kurtarıldı.

FİRAR ETTİ, KÖPEK BÖLÜMÜNE GİRDİ

Dalaman’ın Bülüşlü Mevkii'nde bulunan HAYDOST Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon merkezinde bir kedi, bakıcılarının elinden kurtulmayı başarıp kaçtı. Ancak bu firar, yanlışlıkla girdiği köpek bölümünde son buldu. Köpeklerin havlamasından korkup ağaca tırmanan kedi, ağaçta mahsur kaldı. Barınakta çalışanlar ağaçta mahsur kalan kediyi kendi imkanlarıyla kurtaramayınca civardaki itfaiye birliğinden yardım istedi.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri sevimli kediyi kurtarmak için, itfaiye aracının merdivenini kedinin bulunduğu ağaca uzattı. Merdivene itfaiye eriyle beraber, hayvan sever Sibel Şatır da bindi.

Uzun süre kediyi sakinleştirmeye çalışan hayvan severin çabaları sonuç buldu ve ani bir hamle ile kediyi yakalayıp ağaçtan indirdi ve herkes derin bir nefes aldı. Minik kediye görevliler sakinleşmesi için iğne yaptı ve kedi tedaviye alındı.

Kaynak: Haber 3 | http://www.haber3.com/barinakta-kopek-bolumune-giren-kedi-agacka-mahsur-kaldi-3324503h.htm

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3804 kişi izledi