Erzurumlu hayvan severlere eğitim semineri düzenlendi

21.04.2015 23:55

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum'da yaşayan hayvan severlere, yerel hayvan koruma görevlilerine ve evcil hayvan satışı yapanlara eğitim semineri düzenledi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum'da yaşayan hayvan sever yerel hayvan koruma görevlilerine ve evcil hayvan satışı yapanlara eğitim semineri düzenledi. Gerçekleştirilen seminerde hayvan ekolojisi, davranışları ve doğası hakkında bilgi verildi.

Erzurum'da Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı veteriner hekimler tarafınca, Belediye Encümen salonunda 2 gün boyunca yerel hayvan koruma görevlilerine ve petshop sahiplerine eğtiim semineri verildi.  Etkinlikte, hayvan doğası, ekolojisi, hayvan davranışları, bakımı, beslenmesi, hasta hayvanların tanınması, sahiplendirme, kısırlaştırma, işaretlenmesi ve bakımı, viral enfeksiyonlar ile hayvanlarda sağlık koruma ve aşılama bilgileri, evcil hayvanların korunmasına dair 5199 sayılı kanun ve yönetmelik, petshop merkezlerinin kurulumu, açılışı, ruhsat, çalışma ve denetleme yönetmeliği konuları hakkında bilgilendirilme yapıldı.

KATILIMCILARA SERTİFİKA DAĞITILDI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Durak Bulut, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, hayatımızın bir parçası olan hayvanların bakımının önemine dikkat çekti. Bulut, Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak, tüm canlıların yaşam hakkına saygı duyduklarını, düzenlenen bu eğitim programının bu anlayış doğrultusunda gelişmiş bir hizmet olduğunu belirti. Ayrıca böyle bir eğitimin verilmesinin kanuni bir zorunluluğun dışında, İnsan sağlığı, çevre sağlığı, yaşamın bir parçası olan hayvanların sağlığı açısından önem taşıyor.

Erzurum'u en sağlıklı kent ve en çevreci kent yapmak için çalışmaların büyük bir özveriyle sürdürüldüğünü, tüm canlıların yaşam haklarını gözeterek bu amaca uygun projeler geliştirdiklerini belirten Bulut, bu seminerin ana amacının hayvanların bakımı, beslenmesi onların sağlıklı şekilde hayatımızda yer almasını sağlamak olduğunu, burada edinilen bilgilerle hayvan severlerin bilgilerinin pekiştiğini dile getirdi. Toplamda 42 katılımcının olduğu seminerde, kursiyerler verilen eğitim sonrası sertifikalarını Durak Bulutun elinden aldı.

Kaynak. Milliyet | http://www.milliyet.com.tr/hayvan-severlere-egitim-semineri-erzurum-yerelhaber-733779/ 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3835 kişi izledi