Foçalı hayvan severler hayvan katliamlarına karşı ayakta

24.04.2015 21:50

Foça’da son 2 haftada kimliği belirsiz kişilerce 5 kedi ve 12 köpeğin zehirlenmesi üzerine hayvan severler Demokrasi Meydanı’nda eylem yaptı.

İzmir Foça’da son 2 haftada kimliği belirsiz kişilerce 5 kedi ve 12 köpeğin zehirlenmesi Foça’daki hayvan severleri ayağa kaldırdı. Demokrasi Meydanı’nda toplanan Foça HAYAD (Hayvanlara Yardım Derneği) üyeleri ellerinde dövizlerle slogan attılar.

Foça’da açık alanda zehirlenmiş köpeklerin bulunmasıyla hayvanseverler bir eylem düzenleyerek bu zulmü gerçekleştirenleri protesto etti. 15 kişinin katıldığı protesto meydandan geçenlerin ilgi odağı oldu. Foça HAYAD (Hayvanlara Yardım Derneği) üyesi olan grup ‘’Öldürme kontrol et’’, ‘’Öldürdük Sorunlar Bitti mi?’’, ‘’Vicdan En Büyük Takiptir’’ yazılı dövizler taşıdılar.

Grup adına basın açıklaması yapan Foça HAYAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hayriye Kuruoğlu sokak hayvanlarının kamu malı sayıldığını ve onlara zarar vermenin kamu malına zarar vermek anlamını taşıdığını belirtirken konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Foça Belediyesi’nin benzer olayların önüne geçmek için son bir buçuk yıldır kısırlaştırma çalışmaları yaptığını ama bunun yeterli olmadığını da sözlerine ekleyen Kuruoğlu vicdan ve merhamet çağrısında bulundu.

Kaynak: Hürriyet | http://www.hurriyet.com.tr/ege/28769423.asp

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3803 kişi izledi