'Brunei'li hayvan bakıcısı Burdur’da

28.04.2015 09:54

Yeni kültürlerle tanışmak için ülkesi 'Brunei’den yola çıkan Yusof, gezisinin Türkiye durağında Burdur'daki Lisina Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde gönüllü olarak çalışmaya başladı.

Dünyayı dolaşıp yeni kültürlerle tanışmak için ülkesi Brunei’den yola çıkan Freddy Yusof, Türkiye durağında, Burdur'daki Lisina Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde gönüllü olarak çalışmaya başladı. O günden bu yana hayvanlara yardımcı olan Yusof, rehabilitasyon merkezindeki yardıma muhtaç hayvanlara destek oluyor.

12 ÜLKE GEZDİ, TÜRKİYE’DE DURDU

Ülkesi Brunel’den 2 yıl önce yeni kültürlerle tanışmak için dünyayı dolaşmak amacıyla yola çıkan Freddy Yusof, 12 ülkeyi gezdikten sonra Türkiye'ye geldi. Ancak Burdur’da bulunan Lisina Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezinde çalışmaya başlayınca planladığı süreden daha fazla kalmaya karar verdi. Yusof, burada, doğada yaralı vaziyette bulunan yabani hayvanların bakımını yapıyor ve hayvanlarla ilgilenmenin kendisini mutlu ettiğini, bu işi hayatının sonuna dek yapmayı istediğini belirtti. Yusof yaptığı açıklamada, Brunel'de ortalama bir yaşam sürdüğünü, bu durumun bir süre sonra kendisini sıktığını ve hayatına yeni şeyler katmak, yeni kültürlerle tanışmak için ülkesinden ayrılarak dünyayı gezmeye karar verdiğini söyledi.

TÜRKİYE’YE 4 AY ÖNCE GELDİ

Burdur'un Karakent köyü yakınlarındaki Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'ne geldiğinde buradaki ortamı görünce hayatının işinin bu olduğunu fark ettiğini ifade eden Yusof, 4 aydır buradaki hayvanlarla vakit geçirmenin, onlara bakmanın keyfini çıkarıyor. Yusof, merkezdeki çalışanlarının birçoğunun gönüllü olduğunu, böylece yeni insanlarla tanışmanın heyecanını yaşadığına işaret ederek kendisinin de burada gönüllü çalıştığını, sadece yemek ve kalacağı yerin verildiğini, buna rağmen çok mutlu olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Radikal | http://www.radikal.com.tr/burdur_haber/burdurda_bruneili_hayvan_bakicisi-1342112

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3795 kişi izledi