Max, her gün 5 kilometre yüzüyor

30.04.2015 14:56

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde sokaklarda yaşayan Sahipsiz köpek Max, her gün Sapanca Gölü'nde yüzüyor. Mahalleliler, Max'in göldeki ördeklerle oynamak istediğini söylüyor.

Kartepe ilçesine bağlı Eşme Mahallesi’nde yaşayan ‘Max’ isimli sokak köpeği görenleri hayrete düşürüyor. Yaz kış demeden Sapanca Gölü’ne giren Max her gün neredeyse 5 km yüzüyor. Kocaeli ilinin Kartepe ilçesine bağlı Eşme Mahallesi’nde yaşayan Max adındaki sokak köpeğini görenler, şaşkına dönüyor. Soğuk ya da sıcak havaya aldırmadan Sapanca Gölü’nde her gün yaklaşık 5 kilometre yüzen Max, köpek olimpiyatları için güçlü bir rakip olarak sahaya çıkabilir. 

YÜZMEYİ ÇOK SEVİYOR

Kocaeli, Kartepe ilçesinde yaz mevsimlerinde doluluk oranı yüzde yüze kadar artmasına rağmen, kış mevsimi geldiğinde ilçede sadece yerli halk bulunuyor. Yaz mevsimine nazaran daha sakin olan ilçenin Eşme Mahallesinde sokakta yaşayan hayvanlar dilediğince gezip dolaşabiliyor. Onlardan birisi de Max adındaki bu şirin köpek. Ancak onu diğerlerinden ayıran bir özelliği var. Max arkadaşları gibi gezmek yerine her gün Sapanca Gölü’nde yüzmeye gidiyor. Gölde yaşayan ördeklerle oynamak için göle girdiği düşünülen Max, her gün dilediğince su banyosu yapma keyfine erişiyor. Yüzme keyfi bittikten sonra kıyıya çıkıp kurulanan bu sevimli köpek, hayvan ırkının ne kadar akıllı olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kaynak: Bizim Kocaeli | http://www.bizimkocaeli.com/haber/guncel/bu-kopek-her-gun-5-km-yuzuyor/129332.html

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3748 kişi izledi