Akut Ekibi Kuyuya Düşen Porsuğu Kurtardı

30.04.2015 15:11

Akut ekibi kuyuya düşen porsuğu kurtarıp doğal hayatına geri bıraktı.

Gümüşlük mahallesinde mandalina bahçesi olan çiftçi Mehmet Özsarı su pompası bulunan bölümde porsuk olduğunu fark etti. 15 metre derinliğinde olan kuyadan porsuğu kendi mücadelesi ile kurtaramadığı için Bodrum Belediyesine bağlı Akut bodrum ekibinden yardım istedi. 4 kişilik ekip ile gelen Akut ekibi porsuğu kurtarmak için büyük çaba sarfetti.

1 dakika süren kurtarma çalışması Akut ekibi çalışanlarına zor anlar yaşattı. 17 kilo ağırlığında olan porsuğu kurtarmak kolay olmadı. Ulaş Akman isimli Akut ebine bağlı çalışan iple kuyuya indi, fileli kepçe ile kurtarılmaya çalışan porsuk ağırlığı nedeniyle kurtarılamadı. Çift katlı kepçe kullanılması sonucunda kurtarmayı başarlıdar.

Çift katlı kelepçe ile yakalanan porsuk halatlar yardımıyla yukarıya çekildi. Korkmuş ve çaresiz olan porsuğun önce sakinleşmesini beklediler. Olayın şaşkınlığını atlatan porsuk sonrasında doğal yaşam ortamına geri bırakıldı. Bahçe sahibi 
Mehmet Özsarı Akut ekibine teşekkürlerini sundu. Kurtarma operasyonunun bir gün öncesinde kuyuya düşmüş olan porsuğu fark ettiğini söyledi, kendi çabalarıyla çıkmaya çalışan porsuk eşelemeye çalışmış. Genç porsuk oldukça şanslıydı, eğer suyla dolu olan bölüme düşmüş olsaydı belki de kurtarılamayacaktı. Şansına kuyuda düştüğü yer tam olarak su pompasının bulunduğu 3 metre derinlikteki noktaydı. 

Hem çaresizliği nedeniyle hemde porsuğun doğal yapısı nedeniyle saldırgan davranan porsuk ekibe zor anlar yaşatsada kurtarıldı. 

http://www.objektifhaber.com/kuyuya-dusen-porsugu-akut-kurtardi-290612-haber/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3753 kişi izledi