Hayvanların terk edilmesi ve öldürülmesi Madrid'de yasaklandı

07.05.2015 11:38

İspanya'nın başkenti Madrid'de bütün siyasi partiler bir araya gelerek hayvanlar adına önemli bir karar aldı.

İspanya'nın başkenti Madrid'de bütün siyasi partiler bir araya gelerek hayvanlar adına önemli bir karar aldı. 2 Mart 2015 tarihinde Madrid Meclisi tarihi bir yasa tasarısını kabul ederek sokak hayvanlarının öldürülmesini yasakladı. Kabul edilen yasaya göre evcil hayvanların sokağa terkedilmesi ve sokak köpeklerinin ötenaziyle öldürülmesi Madrid’de yasak olacak.

ORTAK NOKTADA BULUŞTULAR

İspanya’nın başkenti Madrid'de bütün politik partiler bir araya gelerek hayvanlar adına önemli bir karar aldı. 2 Mart 2015 tarihinde Madrid Meclisi tarihi bir yasa tasarısını kabul ederek sokak hayvanlarının öldürülmesini yasakladı. Kabul edilen yasaya göre evcil hayvanların sokağa terkedilmesi ve sokak köpeklerinin ötenaziyle öldürülmesi Madrid’de yasak olacak.

İspanya’nın önde gelen hayvan kurtarma ve hayvan hakları gruplarından, El Refugio’nun başkanı Nacho Paunero, yeni yasanın kamuoyunun talebi üzerine kabul edildiğini belirtti. Paunero yaptığı açıklamada, derneklerinin 19 yıldır Madrid ve çevresini hayvanların öldürülmediği bir alan yapmak için çalıştığını ve sonunda hedeflenen sonuca ulaştıklarını, hem hayvanlar hem de bu amacı gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Yasanın kabul edilmesini kutlayan hayvan severler, zaferi Madrid sokaklarında, “Ölüm öldü” slogan ve pankartlarıyla sevinç çığlıkları atarak kutladı.

Kaynak: Huffington Post | http://www.huffingtonpost.com/little-shelter-animal-rescue-and-adoption-center/madrid-becomes-a-no-kill_b_6949480.html

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar