Sevimli yavru kediler ağaçta mahsur kaldı

11.05.2015 10:57

Tokat’ta valilik binasının yakınında bulunan çam ağacında mahsur kalan iki yavru kedinin yardımına itfaiye ekipleri yetişti. Kediler sağ salim ağaçtan indirildi.

 Tokat’ta çam ağacında mahsur kalan iki yavru kedinin yardımına itfaiye ekipleri yetişti. Kediler sağ salim ağaçtan indirildi.

OYUN OYNAMAK ÇİN AĞACA TIRMANDILAR

Olay Tokat’ta meydana geldi. Tokat Valiliği yanında bulunan çam ağacının en üstüne kadar çıkan iki yavru kedi ağaçta mahsur kaldı. Esnaflar, yavru kedilere saldırmaya çalışan kargaları bölgeden uzaklaştırırken, itfaiyeye haber verildi.

Anne kedinin de yavrularını kurtarmak için ağaca çıkışı, etraftaki insanlar tarafından büyük ilgiyle izledi. Olay yerine gelen Tokat Belediyesi itfaiye ekibi çam ağacına uzatılan yangın merdiveni ile yavru kedileri kurtardı.

Sağlıklı bir şekilde ağaçtan indirilen yavru kediler valilik garajına girdi. Anne kedi ise kurtarma çalışmaları sırasında ağaçtan inerek bölgeden uzaklaştı.

Kedilerin ağaçta kaldığını fark ederek itfaiyeye haber veren esnaf İhsan Gürsesli, kedilerin başarılı bir şekilde kurtarıldığını, doğada yer kalmadığı için hayvanların şehir içindeki ağaçlarda oynadığını, hayvanların doğayla bütünleşmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: İHA | http://www.iha.com.tr/haber-agacta-kedi-kurtarma-operasyonu-461007/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3510 kişi izledi