Köpek itlafı protesto edildi

06.06.2015 15:00

İzmir'in Bergama ilçesinde, geçen 30 Mayıs'ta 22 köpeğin zehirlenerek telef edilmesi, BERHAYKO tarafından basın açıklamasıyla protesto edildi.

İzmir'in Bergama'da geçtiğimiz 30 Mayıs günü 22 köpeğin zehirlenerek öldürülmesi, Bergama Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (BERHAYKO) tarafından yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

BERHAYKO'ya üye olan yaklaşık 75 kişi, zehirlenmenin yaşandığı yerdeki Dr. Faruk İlker Bergama Devlet Hastanesi'nde toplanarak, köpek ölümlerini alkışlarla protesto etti.

Grup adına açıklama yapan BERHAYKO Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Yaşar, sokak hayvanlarının gözetim ve bakım sorumluluğunun 5199 sayılı kanunla devredilemez bir şekilde belediyelere verildiğini söyledi. Belediyelerin, sokak hayvanlarıyla ilgilenmenin oy getirmeyeceğeini düşündüklerini belirten Yaşar, bu yüzden hayvanların refahı için bir şey yapılmadığını ifade etti. Yaşar, belediyelerin görevlerini ihmal etmelerine artık sessiz kalmayacaklarını, bu olayın sorumlularını tespit etmek için çalışacaklarını açıkladı.

Kaynak: Yeni Asır | http://www.yeniasir.com.tr/yasam/2015/06/05/bergamada-kopek-itlafi-protesto-edildi

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3850 kişi izledi