Yavru kedi tramvay seferlerini durdurdu

13.06.2015 15:00

Antalya'da tramvayın altına yavru kedi girince seferler durdu, yavru kediyi olduğu yerden çıkarmak için vatandaşlar ve itfaiye ekipleri mücadele verdi.

Antalya'nın Şarampol Caddesi’nde trafiğin yoğun olduğu sırada sefer yapan tramvayın altına yavru kedi girince vatandaşlar seferber oldu. Cadde üzerinde bulunan bir otele ait olduğu öğrenilen yavru kedinin kurtarılması için itfaiye ekiplerine haber verildi. Vatandaşların ve itfaiye ekipleri yavru kediyi kurtarmak için uzun bir süre mücadele etti ancak yavru kedi bir türlü dışarı çıkamadı.

Tramvay seferleri, yavru kedinin tramvayın altından çıkmaması üzerine ertelendi. Tramvay durağında bekleyen insanlara yavru kediyi kurtarmaya yönelik çalışma yapıldığı bildirildi. Seferler, yarım saatlik bir süre sonrasında tek yönlü bir şekilde devam etti.

Tramvay ile zemin arasında az bir mesafe olmasından dolayı itfaiye ekipleri yavru kediyi olduğu yerden çıkarabilmek için tramvayın altından tavuk eti uzattı. Yavru kedi tavuk etine yanaşmayınca bu seferde yaş mama kondu ancak yine başarılı olunamadı. Demir çubuğun ucuna bağlanmış bir ayna yardımıyla kediyi görebilen itfaiye ekipleri ve vatandaşlar, daha sonra bir cep telefonu yardımıyla kedi sesi çalarak yavru kedinin dışarı çıkması için uğraştı.Hiçbir çabanın işe yaramaması üzerine itfaiye ekipleri, yavru kedinin bulunduğu bölgeye su sıktı. Yavru kedi, yaklaşık iki saat sonra tramvayın altından çıkarak hızlıca yaşadığı otele koştu. Otel yetkilileri, yavru kedinin sağsalim bir şekilde yuvasında olduğunu belirtti ancak vatandaşların görüntü almasına izin vermedi.

Kedinin sağsalim tramvayın altından çıkmasıyla tramvay seferleri normal bir şekilde devam etti.

Kaynak: Posta | http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Tramvayin-altina-kedi-girdi--seferler-durdu.htm?ArticleID=286014

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3775 kişi izledi