Giyilebilir teknoloji sırası köpeklerde

14.06.2015 15:00

Anicall isimli bir şirket, köpekler için giyilebilir bir teknoloji üreterek, evcil hayvanınızın günlük kalori ihtiyacını belirlemenizi ve duygusal durumunu takip etmenizi sağlıyor.

Merkezi Tokyo'da olan Anicall isimli şirket, teknoloji devleri Fujitsu ve Microsoft'un yardımını alarak köpekler için giyilebilir teknoloji üretti. Şirket, Temmuz ayı sonuna kadar 4 bin 500 dolar toplamayı başarırsa, adetinin 40 dolar olacağı teknolojik tasmaları satmaya başlayacak.

Shiraseru Am isimli giyilebilir teknoloji aslında bir köpek tasması. Eğer kedinizin boyutlarını uygunsa, o da kullanabiliyor. Shiraseru Am, köpeğinizin kalp atışlarını takip etmekle birlikte, birbirinden farklı 20 duygusal durumu birbirinden ayırt edebiliyor ve köpeğiniz farklı davrandığında, sıkıntıda ya da mutsuz olduğunda bluetooth yoluyla size bildiriyor. Bunların yanı sıra köpeğinizin bir günde alması gereken kalori miktarının da takip eidlmesini sağlayan Shiraseru Am, köpeğiniz hakkında topladığı tüm verileri cep telefonunuza iletiyor.

Kaynak: Mynet | http://www.mynet.com/teknoloji/kopekler-icin-giyilebilir-teknoloji-shiraseru-am-1878081-1

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3938 kişi izledi