Tiflis'te sel felaketi hayvanları da vurdu

16.06.2015 11:58

Geçtiğimiz hafta sonu Gürcistan'da meydana gelen sel felaketi, şehirde bulunan hayvanat bahçesindeki vahşi hayvanların başkent sokaklarına kaçmasına sebep oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu, Gürcistan'da yaşanan sel felaketinine tkileri hala sürüyor. Felakette hayatını kaybedenler için dün ulusal yas ilan edilmişti.

Hafta sonu yaşayanan sel felaketinden en az 10 kişi hayatını kaybederken, kayıp oan kişi sayısının da en az 24 olduğu söyleniyor.

Pazar günü sabah saatlerinde sağanak yağışın etkisini arttırmasıyla Vere Nehri taşmış, başken Tiflis'te bir felaket yaşanmıştır. Sel felaketnin sebebp olduğu zararın değerinin 18 milyon dolar olduğu belirtiliyor. İnsanların evleri, işyerleri büyük hasar alırken, felaketten etkilenen sadece insanlar olmadı.

Başkent Tiflis'te bulunan bir hayvant bahçesi sel felaketi yüzünden ağır darbe aldı. Hayvanların tutulduğu bölmelerde meydana gelen büyük hasarlar, vahşi ve yaban hayvanların kaçarak başkent sokaklarına gelmesine sebep oldu.Yetkililer, kurt, su aygırı, ayı, aslan vb. vahşi hayvanların başıboş bir şekilde etrafta dolaşması üzerine insanlara sokağa çıkmamaları yönünde uyarı yapıldı.

Sel felaketi sebebiyle hayvanat bahçeisnden kaçarak, başkent sokaklarına gelen hayvanların bir kısmı yetkililer tarafından başka hayvanat bahçelerine götürüldü. Bazı hayvanların sele kapılarak hayatını kaybettiği bildirilirken, bazıları bayıltılarak yakandı, bazıları ise ekipler tarafından öldürüldü.Kaynak: Euronews | http://tr.euronews.com/2015/06/15/tiflis-in-ortasinda-vahsi-hayvan-avi/

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3861 kişi izledi