BM'den yaban hayvanları için operasyon

19.06.2015 15:00

Yaban hayvanlarına yönelik suçların önüne geçmek için 37 ülkede 'Cobra 3’ operasyonu yapıldı, 139 kişi yetkililer tarafından gözaltına alındı.

Birleşmiş Milletler (BM) Viyana Ofisi, yaban hayvanlarına yönelik işlenen suçların önüne geçmek için Vahşi Suçlarla Mücadele Konsorsiyumu’nun Mayıs ayı içerisinde ‘Cobra 3’ adlı küresel bir operasyon yaptığını açıkladı.

62 ülkenin işbirliği yaptığı operasyonda 139 kişi gözaltına alındı. Vahşi yaşam koruyucuları, polisler, gümrük görevlileri ve orman görevlileri de operasyona katıldı.

32 ülkeyi kapsayan operasyonda çok sayıda kaplumbağa, karıncayiyen, fil dişi, gül ağacı, gergedan boynuzu vb. 247 değişik numune koruma altına alındı.

Açıklamada, gözaltına alınanlar arasında Namibya'da gergedan boynuzlarının kaçırılmasını koordine eden bir Çinli ile Hindistan'da ünlü bir fil avcısının yakalandığı ifade edildi.

BM Viyana Ofisi tarafından yapılan açıklamada, ünlü bir fil avcısının Hindistan’da yakalandığı ve gergedan boynuzlarının Namibya’dan kaçırılmasını organize eden bir Çinli’nin yakalandığı belirtildi. Almanya, İngiltere ve Avusturya’da kanunlara aykırı olarak barındırılan toplamda 65 bin yabani hayat öğesi yetkililer tarafından alıkonuldu.

Kaynak: Sputnik News Türkiye | http://tr.sputniknews.com/yasam/20150619/1016082310.html#ixzz3dV4HrfMM

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3814 kişi izledi