Ramazan etkinlikleri için sokak hayvanları toplatıldı iddiası

19.06.2015 20:00

Sultanahmet’in sokaklarında yaşayan köpek ve kedilerin, ramazan etkinliklere katılacak olan Nihat Hatipoğlu için toplatıldığı öne sürüldü.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte İstanbul’un Sultanahmet Meydanı’nda her sene olduğu gibi bu sene de sahur ve iftar etkinlikleri düzenlendi. Sultanahmet’in sokaklarında yaşayan köpek ve kedilerin, etkinliklere katılacak olan Nihat Hatipoğlu için toplatıldığı söyleniyor.

Sultanahmet Meydanı’ndaki sahipsiz hayvanlarla uzun yıllardır gönüllü bir şekilde ilgilendiğini belirten hayvan sever Ayten Törün, meydanın hayvanlarının iki yıl önceki etkinliklerde de toplandığını, hayvanları geri alabilmek için iki ay mücadele verdiğini belirtti.

Törün, meydandaki sahipsiz hayvanların sayısının yaklaşık 20 gün önce azaldığını söyleyerek, belediyeye bağlı ekiplerin ağla kedileri yakaladığını ve kısırlaştırmaya götüreceklerini söylediklerini ifade etti.

Etrafta bulunan kafelerin çalışanları ile görüşen Törün, onların şikayette bulunmadığını, belediye ekiplerinin durup dururken kedileri aldığını belirttiklerini söyledi.

Törün’ün yapmış olduğu açıklamalarla beraber hayvan severler, Nihat Hatipoğlu’na ve Fatih Belediyesi’ne sosyal medyada tepki gösterdi.

Birgün Gazetesi’ne açıklama yapan Fatih Belediyesi İletişim Merkezi, hayvan severlerin öne sürdüğü iddiaları reddetti. Sadece büyükşehir belediyesinin hayvan toplama için yetkisi olduğunu söyleyen iletişim merkezi görevlileri, toplama yetkisinin yalnızca kısırlaştırma için olduğunu belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Sultanahmet Meydanı’ndaki sahipsiz hayvanları toplamış olabileceğini öne sürdü.

Kaynak: Birgün | http://www.birgun.net/haber-detay/hatipoglu-icin-sultanahmet-teki-kedileri-toplatmislar-83102.html

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar