Samsun’da kediler için kasaba yapıldı

26.06.2015 13:21

Sokakta yaşayan sahipsiz kediler için Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Kedi Kasabası’ yapıldı. Kediler kısırlaştırıldıktan sonra bu kasabaya bırakılıyor.

Belediyeye bağlı olan bir barınağın bulunduğu ormanlık alana sahipsiz sokak kedileri için 10 dönümlük ‘kasaba’ yapıldı. Bu kasabada, kısırlaştırılan kediler ile hasta olup, tedavisi devam eden kediler yaşıyor.

Çalışmaları 2 yıl boyunca devam eden ‘Kedi Kasabası’nda sahipsiz sokak kedilerine özel çoklu ve tekli yaşam alanları yer alıyor. Burada çalışan veteriner Hüseyin Aydın, diğer ilçe belediyeleri tarafından kısırlaştırılmak için toplanan kedilerin ‘Kedi Kasabası’nda bulunan klinikte kısırlaştırıldığını söylüyor.

Aydın, hasta olan kedileri ilk önce özel bir alanda tedavi ettiklerini, kısırlaştırılan kedileri ise kasabadaki yaşam alanlarına bıraktıklarını ifade ediyor.

Ormanlık alanda kedilerin çamura basmamaları için yürüyüş yolları yapıldığını belirten Aydın, kediler için 5 yıldızlı bir yaşam alanı oluşturulduğunu söylüyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı | http://www.aa.com.tr/tr/haberler/544719--sokak-kedileri-icin-5-yildizli-quot-kedi-kasabasi-quot

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3546 kişi izledi