Edirne’deki vahşi katliamın cezası 1002 lira!

02.07.2015 08:34

Edirne'de bir bekçi köpeğine 5 el ateş ederek öldüren Yüksel Kaunç'a 1002 lira para cezası kesildi.

Edirne’de bir inşaatın bekçi köpeğini 5 el ateş ederek öldüren 41 yaşındaki Yüksel Kuanç’a 5199 sayılı Hayvan Koruma Kanunu gereğince 1002 lira para cezası kesildi. 

Şantiye görevlilerinin ihbarı üzerine Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından aynı gün yakalanan Kuanç yaptığı açıklamada tasması ve aşıları olmayan bu köpeğin, kendisine ve 11 yaşındaki oğluna saldırdığını belirtirken, öfkesine yenik düşerek böyle bir şeyi yaptığını söyledi.
  Olayın görüntülerinin sosyal medyaya yansımasıyla ayağa kalkan hayvan sever dernekler, verilen cezanın üzerine tekrar harekete geçti. Edirne Hayvanları, Doğayı Koruma ve Yaşatma Derneği üyeleri Kaunç’ın tutuklanması için eylem yaptı. Eylem sırasında katılımcıların yanında köpekleri de yer alırken dernek adına açıklama yapan Gülçiçek Korkut Kaunç’un ‘’bir ısırığa bir hayat’’ düşüncesinin çarpık bir adalet duygusu içerdiğini söyledi.
  Kaynak: Cumhuriyet | http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/310169/Tufekle_hunharca_kopek_oldurenin_cezasi_belli_oldu.html   

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3686 kişi izledi