2 Haftada 4 Ölüm

03.07.2015 11:04

Köpek balıkları denizlerin korkulu rüyası oluyor...

 1 Temmuz 1916 yılında yaşanan köpek balığı dehşetinin üstünden 99 yıl sonra yeniden gündeme gelmeye başladı henüz 10 yaşında bir çocuğu yiyen ve 27 yaşında bir genci sakat bırakmasının ardından yakalanan köpek balığı  dehşeti New Jersey sahillerinde yeniden can almaya başladı.

Başlangıçta gençlerin boğularak öldüğünü yorumlayan çevre halkı bunun denizde yaşayan bir canlı tarafından yapıldığını kabullenmek istedi özellikle yerel haber ajansları bunu boğulma vakası olarak yayınlasalarda köpek balığı ısırıkları gerçeği saklamalarını engelledi turizm'den büyük gelir elde eden bazı bölgelerde ise ölümler gizlenmeye veya boğulma olarak verilmeye çalışılsada insan hayatlarını büyük tehlikeye atıyorlar.

O yıllarda yakalanan bir büyük beyaz köpek balığının midesinden çıkan insan kalıntılarıda beslenme düzenin bozulduğunu ve köpek balıklarının insanlara saldırmaya başladığını ortaya çıkartmıştı. Önlem olarak ve köpek balıklarını uzaklaştırmak için ise borular işerisine yerleştirilen onlarca dinamit patlatılmış ve denizde bulunan canlılar korkutularak uzaklaştırılmıştı.

Ancak son raporlar insanları korkutacak nitelikte ve oldukça tehlikeli sonuçlar ortaya koyuyor, bilim adamları insanların doğaya verdiği zarar sonucu ekolojik dengenin bozulduğunu savunurken hayvanların hareketlerinde ve yaşam tarzlarında değişiklikler meydana geldiğini söylüyor. New Jersey sahillerinde yaşanan ölümlerin ise bu bozulmadan kaynaklı ortaya çıktığını aktarıyorlar. Okyanuslarda yaşanan dengesiz soğuk su akıntıları bir çok canlıyı göç etmeye mahkum etmesi ile avcı konumundaki canlıların besin ihtiyaçlarını karşılayamaması sonrası sahillere yaklaşarak beslenmek için insanlara saldırmaya başladığını aktardı.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3599 kişi izledi