Malkara'nın sokak köpekleri kısırlaştırılacak

06.07.2015 10:50

Tekirdağ’ın Malkara Belediyesi öncülüğünde ilçede yaşayan sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili toplantı yapıldı. Köpekleri Şarköy'de bulunan barınağa götürülerek orada kısırlaştırılacak.

Tekirdağ’ın Malkara Belediyesi öncülüğünde ilçede yaşayan sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili toplantı yapıldı.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, sahipsiz köpeklerin yetkililer tarafından toplanarak Şarköy’e götürülerek tedavilerinin yapılacağını ve kısırlaştırılacaklarını söyledi.

Avcılar Derneği Başkanı Sadık Akçay, Orman ve Su İşleri Tekirdağ Şube Müdürü Gökay İnal ve Veteriner Hekim Atilla Bakın’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin mama ve veteriner desteğiyle Malkara’da yaşayan sahipsiz sokak köpeklerinin Şarköy’de bulunan ruhsatlı barınağa sevk edilecekleri, Malkara’da yapılması planlanan barınak kurulana kadar orada tedavilerinin yapılacağı ve daha sonra da Malkara ilçesine geri getirilecekleri kararlaştırıldı.

Kaynak: Hürriyet | http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/tekirdag-haberleri/malkara-belediye-baskani-ulas-yurdakul-malkar_137429

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3858 kişi izledi