Siyah kedi takdir günü

17.08.2015 17:30

17 Ağustos günün kara kedileri takdir günü olduğunu biliyormuydunuz

Chase 17 Ağustos siyah kedi kutlama gününde hazırlamış olduğu videosu ile büyük bir ilgi toplamayı başardı. Birçok kültürde siyah kedi uğursuzluk olarak görülse de aslında siyah kedilerin ne kadar sevimli ve akıllı olabileceklerini kanıtlar nitelikteydi ve insanların bağtıl inançlarını yıkmalarını istedi.

Aslında bu günün özel olmasının bir nedeni de geçmişte siyah kedilerin barınaklara kabul edilmemesiydi ve ilk siyah kedi bir barınak tarafından 17 Ağustos'da kabul edilmişti ancak kara kedi takdir günü o zaman başlamadı. Aynı tarihte bir hayvan sever olan Wayne'ın siyah kedisinin ölmesi ile son birkaç yıldır onu anma törenleri yapılıyor.

Sahibinin bu duyarlılığı ve Wayne siyah kedi takdir günü ilan etmesi başlangıçta çevresi tarafından kabul görürken kısa sürede bir çok yardım dernekleri tarihin öneminden dolayı bu günü özel olarak kabul etmiştir.

Sosyal medya ve Youtube üzerinde paylaşılan Chase'ın videosunda ise siyah kedilerin diğerlerinden farklı olmadığını hatta diğerlerine göre daha Cool bir duruşa ve hareketlere sahip olduğunu gösteren bir video hazırladı.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=nLVfzU__9qQ

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3771 kişi izledi