Öldüğü düşünülen köpeği itfaiye ekipleri kurtardı.

19.08.2015 13:06

Yaşanan bir trafik kazasının ardından öldüğü düşünülen köpeği itfaiye ekipleri evcil hayvan hastanesine götürerek kurtardılar.

Peru'da acil yardım ekipleri ve itfaiye aldıkları bir ihbar sonrası bölgeye gittiler. Bir araba kazası yaşanmıştı, yaralı insanlar ivedilikle hastanelere sevk edildi. Olay mahalinde tabelalar altında yatan ve kanaması olan bir köpek bulunuyordu. Herkes öldüğünü düşündüğü için köpeğe bakmamıştı. İtfaiye ekipleri köpeğin yanına giderek kontrol ettiklerinde hala nefes aldığını fark ettiler.


Köpeğin hala hayatta olduğunu fark edildiğinde sağlık ekipleri çoktan oradan ayrılmışlardı. İtfaiye ekipleri hemen harekete geçerek bir kartonu sedye olarak kullanıp köpeği aldılar ve en yakın evcil hayvan hastanesine götürmek için harekete geçtiler. O sırada köpek de kendine gelmeye başlamıştı ve hareket ediyordu hala çok geç değildi.

Kliniğe getirilen köpek hemen tedaviye alındı, öncelikle kanamaları engellendi. Aldığı hasarlar tespit edildi. Ayağında bir kırık bulunuyordu ve iyileşmesi için tedevi başlatıldı. Acılarını azalmak için ilaçlar verilen köpeğin sağlık durumu ise şuan iyiye gidiyor. Herhangi bir enfeksiyon belirtisi ve iç kanaması bulunmayan köpeğin kısa sürede eski sağlığına kavuşacağı ümit ediliyor.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar