Belle, işkence yapılan ve yaralanan köpeğin hayatını kurtardı

20.08.2015 16:47

Araba ile vurulan köpeğin daha önce de işkence gördüğü ortaya çıktı.

Belle, geçtiğimiz hafta aracı ile giderken korkunç bir olaya tanık oldu. Karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir köpeğe vuran araç hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam edince Belle büyük bir şok yaşadı. Aracını durdurup hemen köpeğin yanına gitti. Sevimli köpek hala hayattaydı ancak çarpışma sonrasında ciddi yaralar almıştı.

Belle, hemen köpeğe yardım etmek için yanına gitti köpeğin kanamaları vardı. Olayın şokuyla korkan köpek kaçmaya başladı. Belle, hemen bir battaniye alarak köpeği aracına taşımak istedi. Korkan köpek ise kaçmayı tercih etti ve ormana doğru koşmaya başladı. Belle eğer köpeğe yardım etmese kanamalarından dolayı hayatını kaybedeceğini biliyordu ve pes etmedi. Köpeğin peşinden yaklaşık 600 metre koştu. Sonunda köpeği battaniyeye sarıp aracına taşımayı başaran Belle en yakın hayvan kliniğine ulaşmak için yola çıktı. Veterinere gittiklerinde ise korkunç bir olay daha ortaya çıktı. Sevimli köpeğin bazı yaraları daha önce oluşmuştu. Sahiplerinin bilerek köpeğe işkence yaptığı düşünüldü.

Sevimli köpek kazandan ciddi yaralar almıştı. Ağır yaralara sahip olan köpeğin tedavisi yapıldı. Yeniden sağlığına kavuşabilecek ancak kullanması gereken ilaçlar ve bakım ücretleri oldukça fazla tuttu. İlk bakım ücreti 1000 $ tutarken veterinerde tedavisi bitene kadar kalacağı süreçte günlük 40$ ödenmesi gerekiyor. Tedavinin karşılanması için bir yardım kampanyası başlatıldı. Köpeğin tedavisi ve tedavi sonrası aile bulana kadarki masraflar için Jjones07@bellsouth.net~~pobj Paypal üzerinden bağışlar toplanmaktadır.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar