Barınakların kapanmasına sevineceğimiz bir haber

23.08.2015 17:54

Sahipsiz hayvanların kendilerine yuva buldukları barınakların kapanmasına sevineceğinizi hiç düşündünüz mü ?

 Geçtiğimiz hafta Amerika'da özellikle Dallas eyaletinde başlatılmış olan #ClearTheShelters yani barınakları temizleyin kampanyası başlatıldı. Birçok yerde ilanlar verildi. Sponsor birçok firma kampanyayı destekledi ve duyulması için ellerinden geleni yaptılar. Sosyal medya üzerinden büyük bir kitleye ulaşıldı.

Geçtiğimiz hafta başlatılan kampanya büyük bir ilgi çekmeyi başardı. Yüz binlerce insan barınaklarda yaşayan evsiz hayvanlardan haberdar oldu. Barınakta bulunan hayvanlar yeni sahiplerine tamamen ücretsiz olarak verilecekti ancak bu hayvanların ileri dönemlerde terk edilmemesini engellemek için alışma süresi koşulu eklendi. Yeni sahipler edindikleri evcil hayvanlar ile belli bir vakit geçirecekler eğer kişi bir hayvan edinmeye hazır olduğunu kabul ederse evlat edinme programı başlatılacak.

Aradan geçen bir hafta sonunda ise birçok barınak kapatılmış durumda sebebi ise oldukça sevindirici barınaklarda yaşayan hayvan kalmadı. Uygulanan kampanya iyi bir sonuç vererek birçok hayvanın yeni ev bulmasını sağladı. Böylece barınaklarda bulunan hayvanlar hızla tükenerek yeni yuvalarına kavuştu.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3708 kişi izledi