Polis memuru onu ısıran köpeği vurdu

24.08.2015 11:43

Koruma iç güdüsü ile sahiplerini polisten korumak isteyen masum köpeği vurdu.

 Köpekler herhangi bir tehdit algılamazsa hiçbir insana veya canlıya saldırmaz. Eğer bir köpek yanlış şeyler yaşanacağını düşünüyorsa veya tehdit altındaysa bir şeyi veya kendini korumak için saldırgan olabilir. Polis memuru bir kadın ile tartışırken yanlarına yaklaşan köpek tarafından ısırıldı. Ancak polis memuru sakinliğini korumak ve olayları yatıştırmak yerine köpeği silahı ile vurdu.

Bu üzücü haber geçtiğimiz günlerde bize ulaştı. Çocuklarımız veya yetişkinler insanlar üzerinde büyük bir öneme sahip köpekler ve evcil hayvanlarımız bu tür şiddetlere maruz kalmamalıdır. Yasaların hayvanları korumaya yetersiz olması bu canlıların daha kolay zarar görmesine neden oluyor.

Bir ihbar üzerine olay yerine giden polis memuru bölgede bir kadın ile tartışmaya başladı. Kadın aslında küçük çocuğunu korumaya çalışıyordu. Ailenin sahip olduğu Alman çoban köpeği koruma iç güdüleriyle hareket ederek ailenin tartışma içerisinde olduğu polis memuruna saldırdı. Aslında sevimli köpek sadece polisi korkutarak uzaklaştırmak istemişti. Başlangıçta havlayarak uyardı ancak polis memuru dikkate almayınca onu ısırmak zorunda kaldı.

Ortam sakinleşe bilirdi. Ancak polis memuru silahına çıkartarak köpeği vurmayı tercih etti. Savunması ise korkup aniden silahına davranarak vurduğu yönünde kendisini korumaya yönelik olduğunu ifade etti. Bu savunma yasalar karşısında onu haklı çıkartacaktı. Ancak yaptığı davranış etik kurallarına aykırı olduğu için birçok hayvan hakları koruyucularının dikkatinden kaçmadı.

Sahiplerini koruma iç güdüsüyle hareket eden köpeğin sağlık durumu ise iyiye gidiyor. Olaydan sadece yara alarak kurtulmayı başardı.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3436 kişi izledi