Yanmış kediyi barınak girişine terk ettiler

24.08.2015 14:23

Biri kadın biri erkek yanmış evcil kediyi barınak kapısına bırakarak uzaklaştılar.


Geçtiğimiz günlerde Avustralya, Canberra'de yaşanan olay evcil hayvan sahiplerine gerçekten bir bakıcı birey olmaya hazır mısınız sorusu sordurdu. Henüz yavru bir kedi havlu ile sarılmış şekilde bir barınak önüne terk edildi. Bu esnada kameralar kayıttaydı. Bir kadın ve adam havluyla sarılmış şekilde kediyi bırakarak oradan uzaklaştılar.

Barınak yetkilileri kediyi bulduğunda terk edildiğini düşündü. Havlu kaldırıldığında ise acı gerçek ortaya çıktı. Henüz 6-9 aylık olan yavru kedinin %20-30 civarında vücudunda yanıklar vardı. Bu yanığın nasıl meydana geldiği ise bilinmiyor. Kedi hemen tedaviye alındı. Ancak bunu yapan kişilerinde kim olduğunu araştırmak için şikayet edildi. Yavru kedi sokakta yaşayan bir canlı değildi. Mavi pire tasması ve kısırlaştırılmış olması kedinin sahiplerinin olduğunu ve evcil bir kedi olduğunu gösteriyor.

Barınak yetkilileri ise bu yanıkların bilerek mi yoksa bir kaza sonrası mı ortaya çıktığını araştırmaya başladı. Kediyi barınağa bırakan aileninde ortaya çıkmasını ve gerçeğin açıklanmasını talep ediyor. Bırakan kişiler kedinin sahibi mi yoksa sokakta buldukları bir canlı mı olduğu merak konusu, kamera kayıtlarına göre yerel yetkililere de haber veren barınak çalışanları eğer kedinin sahipleri bunu yaptıysa cezalandırılmalarını istiyor.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3480 kişi izledi