Araba motoruna sıkışan kedi kurtulmayı başardı.

25.08.2015 14:05

Korkarak girdiği araba fanında korkunç bir kaza yaşamış olan yavru kedi hayatta kalmayı başardı.


Daha önce uyarmıştık yine tekrar edelim kediler çeşitli sebeplerden dolayı arabaların içerisine girebilirler. Çalıştırmadan önce ses çıkartarak kontrol edip dışarı çıkmalarını sağlayın özellikle kış aylarında soğuk havadan kaçmak isteyen kediler sıcak araba motorlarına girebiliyor.

Geçtiğimiz günlerde ise yavru bir kedi patlayan havai fişeklerden korkarak bir arabanın fan kısmına girdi. Sürücü arabasını çalıştırdığında kedinin sesini duyarak adeta dehşete kapıldı. Fan kayışı kediye büyük bir zarar vermişti. Sürücü duyarlı davranarak yavru kediyi hemen bir hayvan kliniğine götürdü. Arka iki ayağı kırılmış olan yavru kedi acil olarak ameliyata alında acil müdahale ile bakımları yapıldı. Yüzünde aldığı yaralar ise dikiş atıldı.

Yavru kedinin acil bakım masrafları ve ameliyatı 4.000 dolar tuttunca devreye yardım kuruluşları girdi. Yavru kedi için bir bağış programı başlatıldı. Sosyal medya ve yardım kuruluşlarında toplanan bağış miktarı ise 500 dolarda kaldı. Kampanya hala devam ediyor. Gerekli ücret ve tedavinin devamında harcanılacak miktar toplanması için insanların destek vermesi bekleniyor.

Hastaneden ayrılan kediye ise aracın sahibi Dinky sahip çıkarak ona yeni bir yuva verdi. Yeniden sağlığına kavuşması ve mutlu olması için elinden geleni yapacağını açıkladı.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3829 kişi izledi