Sevimli köpek Mill'in yardıma ihtiyacı var

28.08.2015 18:27

Duyma yetileri olmayan köpek kazadan kurtuldu ancak ameliyatının yapılması için 1500$ ihtiyacı var

 Chloe'nin hayvanlarla arası iyi bir kişiydi ancak 2012 kadar bir evcil hayvan edinmemişti. Erkek arkadaşıyla evlerine dönerken bir barınağın önünde durdular. Chloe'e göre tanrı onlara bir evcil hayvan edinme zamanı geldi demişti. İlk köpeklerini o gün sahiplendiler. Kısa sürede evcil hayvanlara alışan çift çok geçmeden iki köpek ve bir kedi daha sahiplendi.

Geçtiğimiz aylarda ise sokakta karşılaştıkları beyaz bir köpek dikkatlerini çekti. Sevimli köpek sokakta kalmıştı. Sahibi tarafından terk edildiğini düşündüler ve sahip çıktılar. Öncelikle kayıp bir köpek olup olmadığını kontrol ettiler ancak sevimli köpeğin bir sahibi yoktu. Ona yeni bir yuva vermeye karar verdiler.

Yürüyüşe çıktıkları bir gün karşıdan gelen trenin sesini duymadığını ve sese karşı tepki vermediğini fark ettiler. Bir veterinere giderek kontrollerini yaptırdılar. Veteriner " Beyaz köpeklerde sık karşılan bir sorun duyma organları çalışmıyor." dedi. Çift köpeğe görsel komutlardan oluşan bir eğitim verme kararı aldı. Sevimli köpek duymasa bile hareketlere ve gördüklerine göre tepki verebilecekti.

Geçtiğimiz aylarda ise talihsiz bir şekilde trafik kazası geçirdi. Çok sayıda ciddi yaralar aldı. Sekiz defa ameliyat olan köpeğin iki kez daha ameliyat olması gerekiyor. Doktorlara göre sağlığı iyiye gidiyor. Tamamen iyileşmesi için bu operasyonların yapılması şart ancak çiftin masrafları karşılayacak gücü kalmamış durumda bunun için bir yardım kampanyası başlatıldı. Ameliyatın yapılabilmesi için 1500$ bağış toplamaları gerekiyor.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3770 kişi izledi