Pit Bull haftasını kutlamayı unutmayın

29.08.2015 16:15

Uluslararası pit bull severler tarafından oluşturulan özel haftayı unutmayın

 Pit Bull severler tarafından oluşturulan hafta dünya genelinde kabul görülmüştü. Pit Bull kutlama haftası olarak ilan edilen bu günlerde binlerce pit bull sahibi sevimli köpekleriyle birlikte fotoğraflarını ve sevgi dolu anlarını paylaşmaya devam ediyor. Birçok insan tarafından ön yargıyla tanınan ve yanlış eğitimlerle vahşileştirilen bu köpeklerin ne kadar dost canlısı ve sadık hayvanlar olduğu vurgulanıyor.

Güçlü yapılarıyla tanınan pit bull'lar karıştıkları bazı olaylardan dolayı vahşi olarak isimlendirilmiş olsalar da aslında çok uysal ve söz dinleyen eğitime açık bir köpek cinsi olma özelliğine sahip. Sosyal medya hesapları Facebook, Twitter ve Buzfeed gibi adreslerde kısa sürede binlerce pit bull köpeği ve sahibi mutlu anlarını paylaştı.

İnsanlardan istekleri tek şey bu canlılara bir şans verilmesi, yakınlarınızda bulunan bir barınağa giderek bu canlıları evlat edinin diyede bir kampanya başlatıldı. Evsiz, barınaklarda veya sokaklarda yaşamaya mahkum edilmiş bu sevimli canlılara yeni bir yuva ve şans verebilirsiniz.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3540 kişi izledi